Biżuteria antykwaryczna

Antykwaryczna biżuteria ze szmaragdem – nie tylko w stylu retro

Karolina Bugaj

Szmaragd niezmiennie uchodzi za jeden z najpiękniejszych kamieni szlachetnych. Często wykorzystuje się go w produkcji bardzo eleganckich przedmiotów. Jego intensywnie zielony kolor znakomicie pasuje do złota i często wykorzystuje się go też z produktami jaśniejszymi, czyli ze srebrem, platyną i białym złotem.

Pomysły na biżuterię szmaragdową są różne. Może to być coś bardzo bogato zdobionego, jak również coś bardzo minimalistycznego. Szmaragdy świetnie pasują do różnych aranżacji modowych, dzięki czemu można spokojnie komponować je z wieloma różnymi elementami biżuterii.

Pierścionki ze szmaragdem – nowoczesne stylizacje

Pierścionki ze szmaragdami uznaje się za opcje najbardziej uniwersalną. Pasują praktycznie do wszystkiego i mogą być częścią tak stroju galowego, jak i niemalże sportowego. Czasami dodaje się im blasku przez wianuszek brylantów. Jeden większy szmaragd to najbardziej ceniona biżuteria tego typu. Mozę on być owalny lub kwadratowy.

Kolczyki ze szmaragdem – na oficjalne wyjścia

Kolczyki ze szmaragdami są rozwiązaniem stosowanym przede wszystkim w bardziej wyjściowych kreacjach. Najlepiej pasuje paniom z włosami rudymi oraz kasztanowymi. Cała stylizacja dla kolczyków ze szmaragdami powinna mieć kolorystykę fioletową lub złotą. Kolczyki ze szmaragdami można dostać w bardzo minimalistycznym wydaniu, a także jako bardzo duże, bogato zdobione dzieła sztuki. Szczególnie popularne w ostatnim czasie jest połączenie białego i żółtego złota, w którym szmaragd stanowi jedynie subtelny dodatek.

Biżuteria ze szmaragdem

Biżuteria i szmaragdy – jubilerski klasyk

Szmaragdy zawsze miały swoje wyjątkowe miejsce w świecie jubilerstwa. Tym miejscem były efektowne broszki, które zniknęły nam z oczu na bardzo długo, ale potem zanotowały szybki powrót na salony. Istnieje wiele możliwości połączenia szmaragdu z innymi ozdobami, które razem stworzą efektowną broszkę. Można zastosować perły lub markazyty. Drugim bardzo popularnym elementem biżuterii ze szmaragdami zawsze były naszyjniki. Są one przeznaczone w pierwszej kolejności do kreacji wieczorowych. W naszyjnikach najlepiej sprawdzają się niewielkie szmaragdy otoczone żółtym złotem. Można też urozmaicić je diamentami.

Biżuteria antykwaryczna i szmaragdy

Szmaragdy są zaskakująco uniwersalne. Można znaleźć ciekawą biżuterię antykwaryczną, która sprawdzi się znakomicie w bardzo codziennych zestawieniach, chociaż mimo wszystko podstawowym przeznaczeniem szmaragdów są kreacje wieczorowe. W takich przypadkach pojawiają się też zwykle jeszcze inne, uzupełniające kamienie.

Zobacz