Biżuteria antykwaryczna

Biżuteria antykwaryczna – ostatni krzyk mody!

Karolina Bugaj

Biżuteria antykwaryczna znów staje się modna i wzbudza coraz większe zainteresowanie. Poza kolczykami czy naszyjnikami w takim charakterze pojawiają się również bransolety. Okazuje się, że mogą one być bardzo dobrym dodatkiem praktycznie do każdej stylizacji. Projektanci biżuterii czasami bazują na kruszcu, a czasami decydują się umieścić dodatkowo kamienie szlachetne.

Bransolety retro przypadać będą do gustu paniom praktycznie w każdym wieku. Najczęściej są one dość szerokie i tym samym grają pierwsze skrzypce w wielu stylizacja. Warto zobaczyć jak to obecnie wygląda na rynku.

Bransolety antykwaryczne wykonane z dwóch kruszców

Pośród najmodniejszych propozycji pojawiają się wyroby z białego oraz żółtego złota. Łącznie kruszców daje rzeczywiście ciekawy efekt, który przypadnie do gustu amatorkom oryginalnej biżuterii. Warto wyróżnić bransolety retro przygotowanie w formie owalnych zdobień. Można również umieścić tam niewielkie oczka z brylantów. Dobrze decydować się na wykonanie ręczne takich bransolet, ponieważ wtedy charakteryzują się on rzeczywiście wyjątkową estetyką i mogą zachwycać wzornictwem. Panie, które stawiają na biżuterię, która będzie mniej zróżnicowana mogą wybrać szeroki pas ze złota dzielony zdobieniami prostokątnymi.

Charakterystyka biżuterii antykwarycznej

Ręcznie wykonane bransolety z kamieniami

W formie retro nadal utrzymuje się również bransolety zdobione kolorowymi kamieniami szlachetnymi. Należy przyznać, że nierzadko tego typu wyroby wprost będą oczarowywać precyzją wykonania. Kolorowe kamienie mogą być oprawione kruszcem z białego albo też żółtego złota, ale są również dodatki oparte o srebro. Dla amatorek stylu retro propozycją może być bransoleta, w której pojawiać się będą oczka z turmalinów. Charakterystyczny owalny kształt wpisuje się idealnie w stylistykę vintage. Ręcznie wykonane bransolety będą zachwycać zdobieniem symetrycznym. Pod tym kątem warto zwracać uwagę na oryginalny produkt na bazie żółtego złota, szmaragdów, brylantów. Kamienie w kształcie łezek czy powali i kół będą poprawiać wygląd bransoletki a dodatkowe zdobienie w formie obramowania brylantowego przypadnie do gustu miłośnikom biżuterii antykwarycznej.

Biżuteria antykwaryczna – klasyka i oryginalność

Bransolety w stylu retro to propozycja dla Pań, które stawiają na klasykę w wydaniu oryginalnym. Salonu jubilerskie mają już całkiem sporo takich właśnie wyrobów i również modele na bazie kruszców drogocennych a także produkty, które wyróżniają się różnymi kolorami kamieni szlachetnych. Warto zauważyć, że antykwaryczne bransolety pasują idealnie do strojów artystyczny. Nie trzeba będzie ich łączyć z klasyką.

Zobacz