Biżuteria antykwaryczna

Biżuteria antykwaryczna – prezent nie tylko dla babci

Karolina Bugaj

Upodobania, które dotyczą biżuterii mogą się zmieniać razem z wiekiem. Młodsze kobiety chętnie wybierają różnorakie mocno zdobione naszyjniki natomiast dojrzałe kobiety raczej stawiają na klasykę ponadczasową. Nie znaczy to jednak, że biżuteria dla starszej kobiety musi być nudna i mocno przewidywalna.

Projektanci pracujący dla jubilerów mają obecnie zróżnicowaną ofertę, która będzie obejmować zarówno eleganckie propozycje, które cieszą się popularnością wśród starszych jak i coś dobrego dla młodych.

Biżuteria z pereł dla seniorki

Panie w starszym wieku często decydują się na perły. Takie naszyjniki, kolczyki czy broszki doskonale współgrają ze stylizacjami eleganckimi. Biżuteria z pereł nierzadko będzie oprawiona w srebro i dodatkowo pojawiają się tam zdobienia z markazytów. Warto zwracać uwagę na oryginalne propozycje z pereł hodowlanych, które mogą pojawiać się w złotej czy błękitnej tonacji. Pojawiają się także ciemne perły Tahiti, które są dobre dla galowej stylizacji.

Biżuteria z bursztynem – w każdym wieku

Bursztyn cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem właśnie jeśli chodzi o starsze kobiety. Bursztynowa biżuteria jest uniwersalna, ponieważ można ją dopasować praktycznie do każdej stylizacji. Seniorki chętnie stawiają na zawieszki, ale wybierają również bransolety albo też pierścionki. Wiele kobiet dodatkowo będzie zwracać uwagę na to, że bursztyn ma działanie lecznicze. Może doskonale wpływać również na problemy z tarczycą. Najczęściej pojawia się w pomarańczowej odsłonie, ale może być również nieco jaśniejszy. Dzięki temu biżuteria taka nie jest jednolita, będzie występować mocno zróżnicowana.

Elegancka biżuteria

Biżuteria z kameą – propozycje dla elegantek

Eleganckie kobiety przede wszystkim w starszym wieku wybierają biżuterię na bazie kamei, której nie sposób odmówić wyjątkowo stylowego charakteru. Biżuteria z kameą prezentuje się dostojnie nawet w momencie, gdy będzie zestawiona z mniej oficjalnymi ubraniami. Ten kamień występować może w połączeniu z agatem bądź też muszlą. Zazwyczaj tworzy wizerunek postawi i sprawia, że biżuteria dla seniorki zachwyca oryginalnym wyglądem. W salonach jubilerskich znajdują się już zawieszki, pierścionki i kolczyki z tym kamieniem

Biżuteria nowoczesna i ponadczasowa – na każdą okazję

Ponadczasowa biżuteria dla seniorki będzie doskonałą oprawą do eleganckiej kreacji, ale wiele wyrobów jubilerskich będzie można także zestawiać z causalowymi strojami. Panie w starszym wieku chętnie wybierają wyroby na bazie bursztynów, pereł i kamei. Decydować się warto na komplet, który będzie utrzymany w jednej stylistyce.

Zobacz