Biżuteria antykwaryczna

Biżuteria antykwaryczna – zegarmistrzowska robota

Karolina Bugaj

Biżuteria wykonywana ręcznie będzie cieszyć się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju, ponieważ Polski chętnie stawiają na oryginalne kolczyki, naszyjniki, pierścionki czy zawieszki. Nie da się ukryć, że tego rodzaju wyroby stają się bardzo atrakcyjne pod kątem wyglądu, na co oczywiście wpływa to, że są one niepowtarzalne.

Oczywiście ręcznie tworzona biżuteria będzie czasochłonna a to jak wiadomo wpływa na cenę. Nie jest to jednak przeszkoda dla kobiet, widać, że ten rynek się rozwija.

Artystyczna biżuteria – niezwykła i ponadczasowa

Ręcznie przygotowywana biżuteria często będzie zaskakiwać nietypowymi tworzywami, które będą korespondować z kruszcami i kamieniami drogocennymi. Jednym z ciekawszych trendów będzie stosowanie drewna przy wyrobie biżuterii. Stosuje się wyłącznie drewno najwyższej jakości, które wyróżnia się walorami estetycznymi. Warto zobaczyć np. jak wygląda zawieszka z czarnego dębu i bursztynu. Będzie prezentować się naprawdę wyjątkowo.

Biżuteria antykwaryczna

W roli głównej – kamień

W przygotowywanej ręcznie biżuterii często wprowadza się także drogocenne kamienie, które mogą mieć różną formę estetyczną. Najczęściej oprawia się je w kruszce drogocenne, które będą skutecznie przyciągać wzrok i dopasowują się do specyficznego kształtu. Taka biżuteria jest dość duża i skutecznie przykuwa uwagę. Dość ciekawa propozycja to między innymi srebrna zawieszka z Różą Chalcedonu, która będzie zachwycać zróżnicowaniem kolorystycznym. Zawieszki mogą mieć mocno zróżnicowany kształt, owalny, okrągły, prostokątny. Wiele zależeć będzie od formy kamienia, który będzie gwarantował odpowiedni wygląd.

Zawieszki z obrazkiem

Warto także zauważyć pojawiające się zawieszki, które przedstawiać będą konkretny obrazek. Przykładem może być tutaj zawieszka z wizerunkiem konia składające się z trzech kolorów. Połysk bursztynu i do tego czerń oraz srebro będą tworzyć wyjątkową całość, którą ozdobić można stylizacje galowe jak i też te bardziej codzienne. Owalny kształt będzie dość uniwersalny co ułatwia dopasowanie biżuterii do pozostałych elementów stroju. Największym atutem jest ręcznie rzeźbiony koń, który zachwyca precyzją wykonania. Taka zawieszka może się więc zaprezentować jak dzieło sztuki.

Ręcznie robiona biżuteria – na każdą okazję

Nie da się ukryć, że ręcznie wykonywana biżuteria jest dużo bardziej wartościowa, wyróżnia się stylistyką. Należy jednak pamiętać, że w przypadku oryginalnych zawieszek najlepiej będzie zdecydować się na delikatniejsze łańcuszki. One będą stanowić oprawę dla całości i nie będzie tutaj przyćmiewania tego co najważniejsze w tej sytuacji.

Zobacz