Biżuteria i jubilerstwo

4 zasadnicze pytania, które należy zadać przed zakupem pierścionka zaręczynowego

Karolina Bugaj

4 zasadnicze pytania, które należy zadać przed zakupem pierścionka zaręczynowego

Jesteś gotowy, by złożyć przysięgę i poprosić ukochaną osobę o rękę. Zanim jednak kupisz swój pierścionek zaręczynowy, najprawdopodobniej będziesz miał wiele pytań. Oto cztery najważniejsze pytania, które należy zadać przed zakupem pierścionka zaręczynowego.

Jakie są cztery C's?

Ilekroć czytasz o diamenty, zawsze znajdziesz odniesienia do czterech C. Co to są i co one oznaczają? Cztery C's oznacza carat, clarity, kolor i cięcie. Te cztery aspekty diamentu razem wzięte decydują o jego pięknie, atrakcyjności i cenie.

Karat

Karat odnosi się do tego, ile waży diament. Im większy (cięższy) jest diament, tym jest on droższy, ponieważ diamenty o większej masie są rzadsze. Zazwyczaj diament o wysokiej karatowości wygląda na większy, ale zależy to od jego szlifu.

Najczęstszym rozmiarem karatowym dla pierścionka zaręczynowego jest jeden karat lub większy. Często można znaleźć większy diament za mniejszą cenę w przeliczeniu na wagę karatową, jeśli ma on inny styl szlifu. Odpowiednia waga karatowa dla Twojego pierścionka zaręczynowego zależy od Twojego stylu, budżetu i preferencji.

Kolor

Chociaż diamenty są dostępne w całej gamie kolorów, tradycyjny diament do pierścionków zaręczynowych jest zbliżony do bezbarwnego. Czasami nazywany "białym diamentem", diament, który jest prawie pozbawiony koloru, jest najczystszą formą klejnotu. Bez zniekształcenia koloru, światło może przechodzić przez diament i rozpraszać się z ognistymi błyskami. Diamenty bezbarwne wybierane do pierścionków zaręczynowych są zazwyczaj wybierane w zakresie kolorów od D (bezbarwny) do I (z odcieniem szarości).

Klarowność

Każdy diament, ponieważ jest wytworem natury, posiada pewien rodzaj skazy zwanej "inkluzją". Im czystszy diament, tym bardziej wartościowy i droższy. Wiele inkluzji można dostrzec jedynie przez mikroskop. Mapa" inkluzji jest sposobem rozróżnienia każdego diamentu, co pozwala na odróżnienie każdego diamentu od innego.

Rysy i inkluzje, które są widoczne gołym okiem, mogą w znacznym stopniu umniejszyć piękno diamentu. Większość kupujących wybiera diamenty z niewidocznymi inkluzjami, aby uniknąć wydatków na diamenty bliskie ideału. Im większy diament, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie miał inkluzje. Czyste, duże diamenty są rzadkie i kosztowne.

Szlif

Podczas gdy każdy z czterech C przyczynia się do ogólnego piękna danego diamentu, szlif jest kluczowy, aby diament miał blask (iskrzenie). Słabo oszlifowany diament nie będzie prawidłowo odbijał światła. Może on wyglądać nieproporcjonalnie i nieatrakcyjnie na palcu. Niezależnie od kształtu, jaki wybierzesz, jakość szlifu diamentu zadecyduje o tym, czy kamień szlachetny będzie wyglądał matowo, czy też będzie miał ognisty blask.

Wysokiej jakości szlif jest proporcjonalny. Pozwala on światłu przedostać się przez górną część diamentu, skierować się do rdzenia (lub pawilonu) i odbić się po przeciwnej stronie. Wysokiej jakości szlif diamentowy zapewnia największą symetrię odbitego światła. Załamuje ono hipnotyzujące światło, które podkreśla precyzję kształtu diamentu. Okrągłe brylanty są zazwyczaj najdroższe ze względu na ich ognisty blask i są najbardziej popularnym kształtem.

Jakie są popularne kształty diamentów?

Bardziej szczegółowe opisy różnych kształtów diamentów można znaleźć pod tym linkiem.

Diamenty o szlifie brylantowymokrągłym są najbardziej popularnym kształtem i oferują 360 stopni blasku. Zapewniają wyjątkową brylancję.

Szmaragdy mają podłużny, prostokątny kształt. Ponieważ nie posiadają one wielu fasetek, przejrzystość diamentu jest kluczowa, ponieważ łatwo jest dostrzec wszelkie zanieczyszczenia. Mimo że nie ma on takiego blasku jak inne kształty, charakteryzuje się wyjątkowym, przejrzystym pięknem.

Diamenty w szlifiegruszkowym są zwężone na jednym końcu. Są one uważane za jeden z najbardziej romantycznych kształtów diamentów.

Podobnie jak szlif szmaragdowy, diament w szlifie Asscher ma cztery boki, ale jest bardziej kwadratowy. Jest on bardziej błyszczący niż szmaragd.

Diamenty w szlifieCushion Cut mają kwadratowy kształt z zaokrąglonymi rogami. Diamenty te mają olśniewający i kobiecy wygląd.

Diamentyo szlifie owalnym sprawdzają się w niemal każdej oprawie, a szczególnie atrakcyjne są w połączeniu z kamieniami bocznymi.

Diament Princess Cut jest słodki i wyrafinowany, ma cztery rogi. Jest on na tyle uniwersalny, że pasuje do każdej oprawy pierścionka zaręczynowego. Jest to drugi najbardziej popularny szlif po szlifie okrągłym brylantowym.

Radiant Cuts są kwadratowe lub lekko prostokątne i mają wyjątkową brylancję.

DiamentyMarquis Cut mają owalny kształt i spiczaste końce. Wydłużają one optycznie palec.

Szlif Trillion Cut ma kształt trójkąta, z uwypukleniem trzech ostrych punktów na każdym końcu. Wymaga on specjalnej oprawy, aby chronić te wierzchołki. Uważany jest za kształt współczesny. Często tryliony są używane jako kamienie boczne do głównego kamienia szlachetnego.

Diamenty o szlifiebagietkowym są długie i smukłe, charakteryzują się czystymi liniami. Są one najczęściej używane jako kamienie akcentujące.

Jakie są alternatywy dla diamentowych pierścionków zaręczynowych?

Diamenty nie są jedynymi kamieniami odpowiednimi do pierścionków zaręczynowych. Wiele kobiet pragnie koloru i nowości, jaką są kolorowe kamienie szlachetne. Istnieje cała tęcza kolorowych kamieni szlachetnych do wyboru. Rubiny, akwamaryny, szmaragdy, szafiry, ametysty, opale - istnieje nieograniczona liczba kolorowych kamieni szlachetnych, które zaspokoją każdy gust. Pamiętaj, aby wybierać kamienie kolorowe, które są wystarczająco trwałe, aby można je było nosić każdego dnia!

Jakie rodzaje metali szlachetnych są używane w oprawach?

Metal jest podstawą, wsparcie, które pokazuje każdy godny podziwu atut swojego pierścionka zaręczynowego. Wybór odpowiedniego metalu, który uzupełnia czynniki Twojego gustu i stylu życia jest bardzo ważny. Metale szlachetne, z których wykonuje się pierścionki zaręczynowe, to platyna, żółte złoto, różowe złoto i białe złoto. Wybierz swój ulubiony!

Platyna jest uważana za najszlachetniejszy z rzadkich metali. Jest najcięższa i wytrzymuje ścieranie lepiej niż bardziej miękkie metale. Jej biały kolor uwydatnia zarówno czyste diamenty, jak i kolorowe kamienie szlachetne.

Żółte złoto było preferowane przez całą historię, zwłaszcza przez rodziny królewskie, ze względu na swój bogaty kolor i wysoki połysk.

Urocze i kobiece, różowe złoto zyskuje na popularności wśród tych, którzy chcą bardziej wyrazistej oprawy metalowej. Świetnie wygląda z różowymi kamieniami szlachetnymi, jak również z czystymi diamentami,

Białe złoto jest często stosowane w połączeniu z diamentami, ponieważ oferuje niekonkurencyjne tło kolorystyczne. Białe złoto dobrze współgra z innymi materiałami i zapewnia świeży wygląd. Jest często wykorzystywane we współczesnych stylach.

Zanim wyruszysz, aby dokonać zakupu pierścionka zaręczynowego, pamiętaj o odpowiedziach na te cztery pytania. Znając cztery C's, kształty diamentów, kamień centrum alternatywy i rodzaje rzadkich ustawień metalu są kluczowe dla podejmowania właściwych decyzji o zakupie prezentu, który będzie trwał całe życie - Twój pierścionek zaręczynowy diament.

Jubiler Turley posiada pełną inwentaryzację diamentów i kolorowych kamieni szlachetnych we wszystkich przedziałach cenowych. Mamy szeroki wybór ustawień, od skromnie tradycyjnych do odważnych, współczesnych projektów. Jeśli nie znajdziesz dokładnie to, co chcesz, możemy zaprojektować pierścionek zaręczynowy, który będzie ceniony przez całe życie. Odwiedź nasz sklep pod adresem 11219 South Dixie Highway, Pinecrest Village, Miami, Florida, 33156. (305)252-1123 i Info@TurleyJewelers.com.

Zobacz