Biżuteria i jubilerstwo

Biżuteria artystyczna inspirowana naturą

Karolina Bugaj

Liście, kwiaty, drzewa czy owoce – natura daje nam wiele różnorodnych inspiracji do stworzenia wyjątkowej biżuterii. Warto będzie korzystać z dobrodziejstw i zaopatrzyć się w pierścionek czy naszyjnik z taką właśnie ozdobą. Jeśli ktoś jest fanem roślin a do tego chętnie olśniewa wyjątkową biżuterią w każdej stylizacji to chętnie będzie korzystał z dodatków z motywami florystycznymi.

Wybór. Jest naprawdę bardzo duży. Z pewnością coś dla siebie będziemy w stanie wybrać.

Motywy liści

Liście inspirując twórców biżuterii od wielu lat. Każdy gatunek ma swój wyjątkowy kształt oraz wygląd. Będą budzić miłe skojarzenia, są symbolem delikatności oraz braku stałości. Wśród liściastych dodatków można mówić o bransoletkach. W ofercie sprzedaży znajdziemy wiele modeli zarówno sztywne obręcze jak i te na łańcuszkach czy sznurkach. Warto zainteresować się modułowymi zestawami, w ramach których zawieszki będzie można kolekcjonować i zestawiać w odpowiednich dla nas kombinacjach.

Róże

Róża jest traktowana jest jako królowa wśród wszystkich kwiatów i dzieje się tak nie bez przyczyny. Jej uroda jest wyjątkowa, ma również wspaniałą symbolikę. Jest rośliną, którą wyraża najgorętsze uczucia, a także reprezentuje kobiecość. Jeśli w szkatułce z biżuterią nie znajduje się jej pąk to trzeba będzie to rzeczywiście zmienić jak najszybciej.

Biżuteria z kwiatów

Z kwiatami

Poza różami oczywiście jest jeszcze wiele różnorakich innych kwiatów, które mogą służyć za motywy florystyczne. Płatki wykonywane z kolorowych kamieni szlachetnych będą przyciągać wzrok i stanowić mogą wykończenie dla pierścionków. Drobne pączki to idealny pomysł na urocze kolczyki. Pomyśl o wkrętkach, udekorowanych kwiatami, jeśli szukamy czegoś na każdą okazję.

Owocowa biżuteria

Roślinne motywy na pewno nie muszą być nudne. Ciekawym dodatkiem mogą być także różne rodzaje biżuterii, która nawiązuje do owoców. Wisienki, truskawki, jabłka, gruszki czy winogrona. To wszystko obecnie przygotowywane jest jako biżuteria owocowa.

Drzewa w biżuterii

Jeśli liście, kwiaty czy owoce nie będą wystarczać można również zainteresować się drzewami. One także charakteryzują się wyjątkową symboliką, a w wielu kulturach traktowane są także za święte oraz magiczne.

Zobacz