Biżuteria i jubilerstwo

Letni czas wypoczynku a biżuteria

Karolina Bugaj

Lato to taki okres, gdy odpoczywamy od pracy, szkoły i sztywnych zasad. Można sobie pozwolić na więcej swobody w wyglądzie. Może to również dotyczyć naszej biżuterii na jaką będziemy chcieli się decydować. Na lato świetny będzie bursztyn, perły, masa perłowa oraz koralowa. Warto wiec wybrać te elementy i wprowadzić do swojej stylizacji.

Bursztyn

Bursztyn ludziom znany jest od bardzo dawna. Służył kiedyś nawet jako środek płatniczy, talizman. Piękne kolory tego kamienia zachwycały ludzi już przed wiekami. Od wieków był to również obiekt pożądania bardzo wielu ludzi na całym świecie. Kamień, który powstanie z żywicy drzew iglastych będzie się prezentował idealnie, gdy zostanie oprawiony w srebro. Występuje on w wielu odcieniach, dlatego bez większych problemów będzie można dopasować coś do własnej karnacji.

Perły

Praktycznie nigdy nie wychodzą z mody i są one synonimem dobrego smaku. To biżuteria, którą powinna mieć każda kobieta, jest subtelna, ale może być intrygująca. Zależy na co się zdecydujemy. Perły rzeczywiście mogą być ciekawym dodatkiem na lato, dobrze się zaprezentują i sprawią, że nasza stylizacja będzie udana. Pasują praktycznie do wszystkiego, jeśli jednak mamy wzorzyste ubrania unikajmy nadmiaru biżuterii.

Perły do stylizacji

Masa perłowa

Masa perłowa to wewnętrzna silnie iryzująca warstwa muszli, która używana jest jako tworzywo dekoracyjne, każda z nas zna opalizującą perłowo – srebrzystą biżuterię. Zdecydowanie tańsza będzie od tradycyjnych pereł i na pewno do letnich stylizacji odpowiednia,. Wygląd ma raczej lekki, delikatny i będzie przywodzić na myśl morski klimat. Nosząc biżuterię z masy perłowej będziesz się kojarzyła z Wenus, wynurzającej się z morskiej piany.

Korale

W koralach można szukać różnych propozycji. Od krótkich pojedynczych sznurów aż po duże wyraziste kolie. Korale mogą być proste i minimalistyczne ale również mogą mieć formę wielobarwną, prostokątną albo oryginalną. Lato i urlop to właśnie idealny moment na to, by postawić na taką stylizację i pozwolić sobie na więcej szaleństwa.

Zobacz