Biżuteria i jubilerstwo

Skupujemy złoto, biżuterię i zegarki

Karolina Bugaj

Brakuje Ci gotówki? Możemy Ci pomóc! Wyczyść swoją szkatułkę z biżuterią i zarób trochę dodatkowych pieniędzy. Skupujemy złoto, biżuterię, zegarki luksusowych marek i kamienie szlachetne. Sprawimy, że proces ten będzie dla Ciebie łatwy i bezpieczny, a nasze ceny będą uczciwe.

Co kupujemy?

Skupujemy złoto, drobną biżuterię, wysokiej jakości diamenty i inne kamienie szlachetne, a także luksusowe markowe zegarki. Czy masz bransoletki lub pierścionki, które już nie pasują? A może brakuje w nich kamieni szlachetnych? Przynieś je do nas! Przyjmujemy nawet zepsutą biżuterię i kolczyki bez matryc.

Ile są warte Twoje przedmioty?

Wartość odsprzedaży Twojej biżuterii nie jest związana z kwotą, jaką zapłaciłeś za nią pierwotnie.

Choć może to być dużym zaskoczeniem, faktem jest, że wartość odsprzedaży biżuterii nie jest związana z tym, ile zapłaciłeś. Nawet wyceniona wartość przedmiotu dla celów ubezpieczeniowych ma bardzo mały wpływ na jego wartość odsprzedaży. Wycenione wartości dotyczą kosztów związanych z wymianą przedmiotu, a nie jego wartości odsprzedaży.

Wartość wewnętrzna, znana również jako wartość gotówkowa lub wartość złomu, to wartość recyklingu materiałów (metalu i kamieni szlachetnych), z których składa się biżuteria.

W większości przypadków niechciana biżuteria nie jest ani aktualna, ani zabytkowa i zazwyczaj jest sprzedawana za wartość wewnętrzną srebra, złota i platyny. Niektóre kamienie szlachetne mogą mieć dodatkową wartość.

W rzeczywistości większość biżuterii jest warta jedynie wartość złomu, czyli zawartość czystego metalu szlachetnego, oraz pewien procent aktualnej ceny rynkowej kamieni szlachetnych. Rzeczywista ilość czystego złota w danym przedmiocie różni się w zależności od jego wartości karatowej - najczęściej jest to 10K, 14K lub 18K. Karat to 1/24 wagi czystego złota, a więc złoto 24-karatowe to czyste złoto. Pamiętaj, że kwota, jaką otrzymasz, będzie stanowiła procent aktualnej wartości czystego metalu.

Złote monety i sztabki są zwykle warte od 90% do 95% aktualnej wartości rynkowej lub czystego złota.

Jeśli chodzi o kamienie szlachetne, zazwyczaj tylko kamienie szlachetne (diamenty, rubiny, szmaragdy i szafiry) mają znaczącą wartość przy odsprzedaży, chyba że kamień nieszlachetny jest bardzo duży lub rzadki.

Istnieją wyjątki, kiedy biżuteria jest warta więcej niż jej wartość złomu. Wartość odsprzedaży kawałka biżuterii będzie zależeć od jej stanu, aktualnego popytu rynkowego na jej styl, jakości wykonania, rozpoznawalności marki oraz wartości materiałów, z których jest wykonana. Klasyczne wzory i niektóre unikalne kawałki, które obecnie odwołują się do społeczeństwa będą miały najlepszą wartość odsprzedaży.

Biżuteria Estate, która wyszła z mody, jest zazwyczaj kupowana na złom. Antyczna biżuteria, w przeciwieństwie do po prostu starych przedmiotów, może być bardzo kolekcjonerska i wartościowa. W przypadku przedmiotów, które Twoim zdaniem są prawdziwymi antykami, możesz chcieć uzyskać wycenę.

Chociaż takie wyjątki się zdarzają, mądrze jest być przygotowanym na to, że wartość odsprzedaży Twojej biżuterii będzie ograniczona do jej wewnętrznej wartości.

Przygotowanie przedmiotów do sprzedaży

Nie musisz nic robić, aby przygotować swoje przedmioty. Możesz po prostu przynieść swoje przedmioty w stanie, w jakim się znajdują.

Dlaczego sprzedawać do nas?

Od ponad 18 lat nasza rodzinna firma cieszy się doskonałą reputacją dzięki wysokim standardom etycznym i uczciwym praktykom biznesowym. Sprawdź wspaniałe opinie naszych klientów na Facebooku i Google. Jesteśmy również członkami Jewelers of America z dobrą reputacją.

Zgodnie z prawem federalnym, firmy, które mogą zapewnić niezbędne środki finansowe dla osób potrzebujących, mogą pozostać otwarte podczas pewnych sytuacji kryzysowych. Turley Jewelers kwalifikuje się do tego statusu jako instytucja finansowa. Posiadamy państwową licencję na skup złota i biżuterii, a nasze wagi posiadają państwowy certyfikat.

Jak dbamy o Twoje bezpieczeństwo podczas COVID-19

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, do naszego sklepu może wejść tylko jeden klient na raz. Dla Państwa wygody i bezpieczeństwa zachęcamy do umówienia się na wizytę, ale dołożymy wszelkich starań, aby przyjąć osoby nieumówione.

Oprócz intensywnych działań dezynfekujących będziemy również używać masek i rękawiczek, aby chronić naszych klientów. Będziemy utrzymywać fizyczną odległość co najmniej 3 stóp. Wprowadziliśmy bardzo staranne procedury przyjmowania i przetwarzania zakupów biżuterii, aby transakcje były jak najbezpieczniejsze i aby uniknąć zakażenia wirusem COVID-19.

Jesteśmy otwarci!

Obecnie jesteśmy czynni od poniedziałku do czwartku i w soboty w godzinach 11-17. Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc lub wysyłając SMS pod numer (305) 252-1123. Mieścimy się pod adresem 11219 South Dixie Highway, Miami, FL 33156. Oferujemy duży bezpłatny parking i jesteśmy przystosowani do obsługi wózków inwalidzkich.

Aby zachować środki ostrożności COVID-19, musimy ograniczyć liczbę osób przebywających w sklepie w danym momencie. Abyś nie musiał czekać, proponujemy umówić się na wizytę.

Czekamy na Ciebie!

Zobacz