Biżuteria i jubilerstwo

Złoto

Karolina Bugaj

Jedni złoto traktują jako obiekt własnego pożądania, dla innych to oznaka złego gustu. Ma ono tyle samo fanów co wrogów. Jeśli należymy do pierwszej grupy pewnie zachwyca nas jego blask oraz kolor. Złoto stworzone jest do codziennych, klasycznych stylizacji. Doradzamy jaką nosić biżuterię na co dzień, by wyciągnąć z niej klasę i szlachetność.

Kruszec dla królów

Złoto od wieków kojarzy się nam z przepychem i bogactwem. O złoto toczono liczne walki. Nadal nie wyszło z mody i rozpala wyobraźnię wielu kobiet. Złota biżuteria może być piękna, ale może też być tandetna. Ta naprawdę wiele będzie zależeć od właścicieli, urody i umiejętności noszenia. Przy klasycznych kreacjach będzie pięknie lśnić, przy kiczowatych podkreśli zły efekt. Dlatego złoto musi być noszone umiejętnie, jeśli nie chcemy zniszczyć całej stylizacji jaką będziemy w stanie dla siebie wypracować.

Złota biżuteria

Jak nosić złotą biżuterię na co dzień?

Kluczem do sukcesu będzie zawsze umiar. Złote komplety dawno są niemodne. W małych ilościach złoto będzie w stanie zaprezentować swój szlachetny wygląd i będzie dodawać szyku do każdej nawet prostej stylizacji. Eksponowane w zbyt dużej ilości od razu sprawi, że biżuteria nie będzie już drogocenna, lecz sugerować będzie brak gustu. Można powiedzieć, że im mniej złota tym lepiej, tym bardziej wyjątkowo zaprezentuje się nasza estetyka. Można złoto nosić do pracy, na uczelnię na lunch z koleżanką.

Jeśli wybieramy złoto powinniśmy je zestawić raczej z gładkimi materiałami, które nie będą podejmować rywalizacji z tym kruszcem. Pstrokate ubrania ze złotą biżuterią będą wyglądać bardzo tanio i estetyka na pewno nie będzie elegancka. Niektórzy uważają, że złoto jest dla starszych pań, ale to także błędne przekonanie. Po prostu wystarczy delikatność przy wyborze i brak nadmiaru złotych elementów.

To ważne, ponieważ wtedy będzie można mówić o dobrej stylistyce. Ostatnia kwestia to również fakt, że biżuteria ze złota może wpływać na naszą prezentację, dlatego ważne jest jej dopasowanie do sylwetki. Koniecznie drobne, nieduże kobiety muszą mieć także biżuterię w takich niewielkich rozmiarach. Jeśli chodzi zaś o łączenie złoto żółte dobrze prezentuje się z kamieniem naturalnym, nie pasuje z innymi metalami szlachetnymi.

Zobacz