Kamienie szlachetnie

Nowoczesna biżuteria z rzadko spotykanymi kamieniami

Karolina Bugaj

Panie, które stawiają na biżuterię w odsłonie oryginalnej nie muszą narzekać na brak ciekawych propozycji. Salony jubilerskie rzeczywiście przygotowały się świetnie i obecnie wybór na rynku jest bardzo duży. Znajdują się bez większych problemów niebanalne dodatki. Na szczególną uwagę musi zasługiwać biżuteria z kamieniami, które są rzadko spotykane.

To ona będzie zachwycać najczęściej różnorodnością kolorystyczną. Srebrne czy złote bransoletki, kolczyki czy zawieszki są alternatywą dla klasyki.

Nowoczesna biżuteria z morganitem – delikatna i oryginalna

Morganit nie jest często wykorzystywanym kamieniem w jubilerstwie. Powoli jednak ten bladoróżowy kamień się pojawia. Specyficzny odcień wspaniale będzie komponował się między innymi z różowym złotem i brylancikami. Biżuteria taka pasuje dla kobiet, które stawiają na romantyczne stylizacje. Można mieć obecnie kolczyki czy pierścionek z tym kamieniem. I będzie to pasować dla kobiet o jasnych włosach oraz błękitnych oczach. Godne uwagi są produkty z mniejszym oczkiem jak i takie gdzie kamień jest najważniejszy.

Pierścionki z granatem – najmodniejsze

Innymi interesującymi propozycjami, które rzadko są spotykane będzie między innymi granat. Oczywiście tutaj nazwa jest pozorem i kolor to bardziej barwa owocu granatu. Ciemna czerwień może przypominać wytrawne czerwone wino. Biżuteria z grantem proponować z w oprawie ze złota żółtego albo białego. Kamień może być także wzbogacany dodatkowo brylancikami, które będą kontrastować jego barwą. Trzeba pamiętać, że w tej odsłonie biżuteria prezentuje się elegancko, dlatego będzie można decydować się na nią na oficjalne spotkania.

Biżuteria z dodatkami

Biżuteria z mołdawitami - nie tylko antykwaryczna

Jeśli kobieta stawia na odcienie stonowane znakomita będzie dla niej między innymi biżuteria z mołdawitami. Charakterystyczne kamienie mają przede wszystkim odcień ciemnej oliwki, ewentualnie w nieco jaśniejszej formie. Kolczyki z takimi kamieniami w białym złocie to idealna propozycja dla kobiety, która będzie miała śródziemnomorski typ urody. Na co dzień to opcja do sukienek czy bluzek cytrynowej, pomarańczowej albo czarne. Biżuteria z mołdawitami będzie dopełnieniem klasycznych stylizacji oraz strojów w sportowej odsłonie. Warto podkreślić, że zielony kamień prezentuje się bardzo dobrze z innymi drogocennymi zdobieniami między innymi z cytrynem czy ametystem.

Nowoczesna biżuteria i kamienie – zgrany duet

Atrakcyjna biżuteria z kamieniami, które są rzadko spotykane to idealny wybór dla takiej kobiety, która chętnie stawia na wszelkie niebanalne dodatki, które mogą się wyróżniać.

Zobacz