Kamienie szlachetnie

Pierscionek z niebieskim oczkiem

Karolina Bugaj

Dla każdej kobiety zaręczynowy pierścionek będzie szczególny. Powinien być wykonywany ze złota, platyny a kamień musi być szlachetny bądź też półszlachetny.

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Pierścionki z niebieskim oczkiem są znów popularne za sprawą Księcia Williama. To on wręczył wybrance pierścionek po swojej mamie, który wykonany był z białego złota i miał 18 karatowy szafir otoczony białymi diamentami. Po zaręczynach w sklepach znów takie pierścionki zaczęły się pojawiać

Niebieskie oczko w pierścionku

Kolor niebieski kojarzy nam się z wodą oraz niebem. Jest to symbol inspiracji, spokoju, świeżości czy kreatywności. Także w dniu ślubu nie zapomina się o takim kolorze. Według przesądu kobieta powinna mieć coś niebieskiego, może być to właśnie kamień w pierścionku zaręczynowym. Możliwe, że nasza wybranka ceni sobie szczególnie niebieski kolor, wtedy rzeczywiście taki pierścionek będzie idealnym wyborem.

Zaręczynowy z topazem

Topaz niebieski to idealny kamień do pierścionka zaręczynowego. Jego kolor jest bardzo intensywny i wyjątkowy. Trzeba jednak z nim uważać na wysokie temperatury, które mogą zmieniać barwę na jaśniejszą. Pierścionek z takim kamieniem podarować można kobiecie, która ma problem z nawiązywaniem znajomości. Dodatkowo topaz według medycyny pomaga leczyć gruźlicę czy astmę

Pierścionek z kamieniem szlachetnym

Pierścionek z akwamarynem

Jest to szlachetny kamień z grupy beryli. Znajdziemy go w odcieniach ciemnozielonym, niebieskozielonym, ciemnoniebieskim. Należy na niego uważać, ponieważ będzie kruchy. Akwamaryn nazywany kamieniem odwagi. Pierścionek z tym kamieniem podarować można kobiecie, która ma problem z asertywnością i podejmowaniem decyzji. Akwamaryn może łagodzić katar, chroni przed bólem głowy, zwiększa odporność.

Kyant – niebieskie oczko w pierścionku

Kyanit to od słowa kyanos niebieski z greckiego. To kamień występujący w wielu odcieniach i dlatego będzie dobrze się sprawdzał. Trzeba jednak na niego szczególnie uważać, ponieważ jest bardzo kruchy.

Kwarc niebieski

Niebieski kwarc to kamień szlachetny w wielu odcieniach niebieskiego. Prezentuje się doskonale nie tylko w pierścionku zaręczynowym, ale również w kolczykach czy zawieszkach. Należy go jednak odpowiednio chronić przed wysokimi temperaturami.

Zobacz