Kamienie szlachetnie

Szmaragd

Karolina Bugaj

Szmaragd jest to kamień znany wszystkim kobietom, posiadający wyjątkową barwę. Znany już w starożytnym Egipcie był ceniony przez Kleopatrę. Często służył jako amulet i do tej pory uważany za kamień o magicznych i zdrowotnych właściwościach. To król wśród materiałów jubilerskich warto poznać jego historię i dowiedzieć się jak powinno się go nosić.

Niezwykłe szmaragdy

Szmaragd to najbardziej ceniona odmiana berylu. Nazwa pochodzi o smaragdus – zielony z łaciny. Jeden z najbardziej trwałych materiałów, które znane są ludzkości. Zazwyczaj występuje w odmianie jasno zielonej oraz ciemnozielonej. Od pięknej barwy oraz niezmąconej przeźroczystości zależy wartość kamienia. Najcenniejsze są ciemnozielone, be spękań i zmatowień. Barwa szmaragdu będzie odporna na temperaturę oraz światło.

Właściwości

Kamień określany jako kamień miłości. Potrafi wnieść miłość do naszego życia oraz uleczyć złamane serce. Przywracać będzie harmonię, wiarę i nadzieję. Co więcej ma moc uspokajania, udręczonego umysłu i otwiera na ludzi, a dokładniej na miłość. Chroni przed złą energią i będzie ładować akumulatory. Biżuteria ze szmaragdem może być pomysłem dla przyjaciółki, która będzie chciała znaleźć partnera.

Szmaragd kamieniem miłości

Jak podaje nam medycyna niekonwencjonalna, cenić można szmaragdy jako kamienie, które mogą nas leczyć z różnych chorób. Dobrze będzie wpływać na serce, pod kątem fizycznym i emocjonalnym. Wspomagać będzie leczenie chorób kręgosłupa oraz wątroby, działa dobrze na organizmy diabetyków oraz reumatyków. Przynosi ukojenie zmęczonym oczom i poprawia wzrok.

Jak nosić szmaragdy

Szmaragd może być oprawiony w srebro, złoto, białe złoto, może mieć dodatkowo kamienie szlachetne. Biżuteria taka jest piękna i przyciąga spojrzenie. Najwięcej uroku dodaje brunetkom i kobietom o rudych włosach. Kamień jest bardzo wyrazisty i ma intensywny kolor. Jeśli nosimy biżuterię ze szmaragdami to musi ona grać pierwsze skrzypce. Ograniczamy resztę błyskotek do minimum, tak by były one wyłącznie tłem. Raczej nosimy je do wieczornych stylizacji i wtedy kamień ten powinien być rzeczywiście najważniejszy w całej stylizacji. Szmaragdy to kamienie, które mają bardzo długą historię, są piękne, wymagają umiaru i doskonałej, szlachetnej oprawy.

Zobacz