Kamienie szlachetnie

Zadbaj o to, aby Twój partner i Twój portfel były szczęśliwe w te Walentynki

Karolina Bugaj

Widok rozświetlonej twarzy partnera, który otwiera idealny walentynkowy prezent, to bezcenne wspomnienie. Ale czasami zaangażowane planowanie i wydatki prowadzą do stresu i nadwyrężonego budżetu. Dobrą wiadomością jest to, że zakup tego idealnego prezentu biżuterii nie musi być drogim obowiązkiem. Planując z wyprzedzeniem i pracując z doświadczonymi jubilerami, możesz zadziwić swoją ukochaną osobę bez rozbijania banku.

Dowiedz się, co kochają

Biżuteria stanowi osobiste oświadczenie. Tak jak niektóre kobiety wolą dyndające kolczyki żyrandole, a niektórzy mężczyźni wolą duże, odważne zegarki, inne kobiety trzymają się delikatnych sztyftów, a niektórzy mężczyźni w ogóle rezygnują z zegarków. Najlepszym sposobem na zaimponowanie ukochanej osobie jest podarowanie jej biżuterii, która pokaże, że poświęciłeś jej uwagę i wiesz, jakie style najlepiej ją reprezentują. Zwróć uwagę na to, co nosi twój partner. Sprawdź pudełko z biżuterią, aby znaleźć preferencje kolorystyczne. Czy on preferuje złote lub srebrne kolory? Czy ona ma ulubiony kamień szlachetny; nie zakładaj, że jest to jej kamień urodzenia. Nie wszystkie majowe dzieci lubią szmaragdy, po wszystkim.

Patrząc przez jej pudełko z biżuterią, spróbuj wyobrazić sobie, jak często nosi biżuterię w środku. Jeśli ma złoty pierścionek, którego nigdy wcześniej nie widziałaś, zastanów się nad powodem. Pierścień może nie odzwierciedlać jej aktualnego stylu mody, lub może nie nadawać się do noszenia z jej karierą lub hobby. W niektórych zawodach, takich jak te, które wymagają częstej zmiany jednorazowych rękawiczek, pierścionki z kamieniami szlachetnymi mogą być przeszkodą. Zastanów się, czy Twoja Walentynka chciałaby bardziej praktyczny, codzienny element biżuterii, czy coś, co najlepiej nadaje się na specjalne okazje. Aby dowiedzieć się, co oni pining dla, sprawdzić swoją stronę Pinterest i porozmawiać z przyjaciółmi.

Poznaj swoje diamenty

Diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny, ale nie wszystkie diamenty są przyjazne dla budżetu. The 4Cs z diamentów pomóc ustawić cenę poprzez ocenę cech kamienia szlachetnego. Carat opisuje rozmiar. Clarity jest sposób pomiaru diamentu wygląd, rachunkowości dla wszelkich znaków w kamień. A diamond that has slight inclusions will be less expensive than a diamond that is almost flawless. Color może mieć dwa znaczenia. There są kolorowe diamenty - obraz słynny niebieski Hope Diamond - i są bezbarwne (biały) diamenty, które są mierzone i wyceniane przez jak colorless są rzeczywiście.

Wreszcie, cięcie jest ważne dla więcej niż preferencji kształtu. The cut wpływa na to, jak diament iskrzy. Jeśli proponujesz, wybrać cięcie twój partner będzie kochać do końca życia. Although serca cięcia mówi Valentine's Day, twój przyszły małżonek może wolą bardziej klasyczne princess (kwadrat) cięcie lub okrągłe brylant dla zaangażowania pierścień.

Decyduj się na trwałość

Jakość jubiler pomoże Ci zrozumieć, jak ocenić klejnotów i metali, ale to pomaga iść do sklepu przygotowany z pomysłów, co chcesz przeglądać. Jeśli, na przykład, doszedłeś do wniosku, że twój partner woli srebro od złota, twoim następnym krokiem jest wybranie srebrnego metalu; jest ich wiele. Sterling srebro jest najbardziej przystępne, ale platyna i złoto są bardziej trwałe. Jeśli chodzi o klejnoty, jest tęcza, z której można wybierać, a różne klejnoty są lepsze dla różnych celów. Niektóre kamienie szlachetne - jak jadeity, akwamaryny, perły i opale - są mniej trwałe i bardziej nadają się do naszyjników i kolczyków. 4Cs stosuje się również do kamieni szlachetnych i będzie wpływać na cenę.

Sklep zaufanych zakładów

Kupowanie drobnej biżuterii nie jest jak kupowanie róż, misiów i czekoladek. Gdzie sklep naprawdę ma znaczenie, a niektóre sklepy oferują oferty, które są zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe. Chociaż niektórzy jubilerzy prowadzą walentynkowe promocje, unikaj wszelkich sklepów, które oferują zniżki powyżej 50 procent, ostrzega Jewelers of America. Zamiast tego trzymaj się sklepu, który zawsze praktykuje uczciwe ceny i współpracuje z Tobą, aby znaleźć odpowiedni prezent w ramach Twojego budżetu. Doświadczenie i certyfikaty mają znaczenie. Poszukaj firmy działającej od dłuższego czasu. Zwróć też uwagę na politykę zwrotów i usługi serwisowe. Jeśli znalazłeś idealną bransoletkę tenisową lub pierścionek z niebieskim szafirem, upewnij się, że jubiler oferuje przeglądy, czyszczenie i naprawy.

Zobacz