Poradnik

Biżuteria – 10 sposobów jak ją odpowiednio dobrać

Karolina Bugaj

Biżuteria może być świetnym sposobem na podkreślanie urody, stylu czy charakteru. Każda kobieta posiada przynajmniej jeden złoty dodatek w swojej szkatułce. Biżuteria jednak wymaga również dobrego noszenia, by mogła zachwycić, a nie oszpecić czy zniszczyć wizerunek.

Jak więc ją wybrać?

Biżuteria – zachowaj umiar

Nadmiar biżuterii z pewnością może bardziej zaszkodzić niż uzupełnić wizerunek. Zamiast oślepiać ilością dodatków stawiamy na racjonalnych minimalizm.

Biżuteria złota i srebrna – nigdy razem

Nigdy nie łączymy złotej biżuterii ze srebrem. Wygląda to tanio, prowincjonalnie. Złoto dobrze może wyglądać w towarzystwie kamieni, natomiast ze srebrem prezentuje się po prostu źle.

Kolory i biżuteria

Złota biżuteria będzie pasować do ciemnych, pastelowych kolorów. Złoty naszyjnik świetnie pasuje do czerni, bieli oraz ecru. Wyjątkowo złoto będzie się gryzło z pstrokatymi kolorami i ich nadmiarem.

Dress code a biżuteria

Oczywiście koniecznie bierzemy pod uwagę okoliczności, na jakie wybieramy daną biżuterię. To bardzo ważne, by wpasować się w dress code danego zdarzenia.

Dobierz kolczyki do kształtu twarzy

Kolczyki dobiera się odpowiednio do kształtu twarzy i jeśli zostaną one dobrze dobrane mogą ją odmienić nie do poznania. Długie, wiszące optycznie wysmuklają twarz. Klipsy czy małe kuleczki świetnie będą pasować do smukłej i pociągłej twarzy.

Podkreślenie urody biżuterią

Biżuteria podkreśli kolor oczu

Oczy zawsze będą przyciągać uwagę rozmówcy. Dlatego warto podkreślić ten atut błyskiem dobrze wybranych kolczyków z kamieniami oraz zdobieniami, których kolor może wpływać także na naszą tęczówkę.

Dobierz biżuterię do sylwetki

Z pozoru biżuteria jako dodatek może optycznie dodać i odjąć kilogramy. To ważne, by dopasować pierścionek do wymiarów. Drobna kobieta dobrze będzie wyglądać z delikatnymi kolczykami oraz wisiorkiem na cienkim łańcuszku.

Biżuteria nowoczesna czy antykwaryczna? - mieszaj style

Jeśli ktoś chce wyglądać stylowo na pewno może bawić się biżuterią i szukać pośród różnych produktów także takich wykonywanych ręcznie na zamówienie.

Oryginalna biżuteria zawsze w cenie

Jeśli chcemy na tle innych się wyróżniać można się zdecydować na produkty hand made. To biżuteria unikalna, niepowtarzalna, która zawsze zaprezentuje się doskonale. Pamiętajmy jednak, że taka ręcznie robiona biżuteria będzie droższa niż ta z sieciówki.

Wygodna biżuteria – to możliwe

Zanim założymy ciężkie, duże kolczyki należy się dwa razy dobrze zastanowić. Więcej można bowiem narobić sobie krzywdy niż będzie z tego pożytku. Nie upiększajmy się na siłę, ponieważ wygoda i komfort to najważniejsza kwestia. Dobre samopoczucie nie można być zakłócone przez źle wybraną biżuterię.

Zobacz