Poradnik

Biżuteria na komunię – nowoczesna czy antykwaryczna?

Karolina Bugaj

Komunia dziecka najczęściej będzie świętowana w rodzinnym gronie, w domu albo w restauracji. W czasie tej uroczystości koniecznie będzie trzeba pomyśleć także o odpowiedniej stylizacji. Odpowiednio dobrana biżuteria będzie idealnym dopełnieniem galowej sukienki bądź też garsonki.

Należy pamiętać, by nasza stylizacja była raczej skromna oraz odpowiednio wyważona, dopasowana do podniosłej chwili. Idealnym wyborem będzie zawsze klasyka a więc zawieszki, kolczyki i bransoletka.

Stylowe zawieszki – elegancki dodatek

W salonach jubilerskich znajdziemy klasyczne propozycje biżuteryjne, które sprawdzą się w czasie komunii dziecka. Na uwagę zasługują stylowe zawieszki w skromnej odsłonie. Można także decydować się na perły, które są rozwiązaniem ponadczasowym i zawsze będą się dobrze prezentować. Ich zaletą będzie to, że mają uniwersalny charakter. Perła pasuje praktycznie do każdego eleganckiego stroju.

Biżuteria na komunię

Do klasyki zaliczyć można również biżuterię, która będzie wykonywana z bursztynu. Złoto Bałtyku razem ze srebrną oprawą będzie w stanie stworzyć rzeczywiście doskonałą stylistykę i sprawdzi się również w nieco skromniejszej odsłonie.

 

Kolczyki na komunię dziecka – jakie wybrać?

Trzeba pamiętać, że eleganckie kolczyki idealnie komponować się będą z galowymi kreacjami i będą się dobrze sprawdzać w trakcie najważniejszych uroczystości. Przyjęcie komunijne naszego dziecka powinno skłonić do sięgania po skromne, ale gustowne dodatki biżuteryjne. Wśród ciekawych kolczyków na pewno pojawiają się dodatki okrągłe oraz owalne. Doskonałym wyborem mogą okazać się chociażby kolczyki ze złota z szafirami. Ich kolorystyka, która jest stonowana pasuje do religijnych uroczystości.

Lepiej będzie rezygnować z długich kolczyków o bogatym zdobieniu. Zamiast propozycji, które mają awangardową formę lepiej będzie stawiać na klasyczne perły albo też delikatne kolczyki z dodatkiem brylantów. Takie dodatki najlepiej będą pasować do upiętych włosów. Tutaj wybrać można między innymi elegancki kok. Do kolczyków dobrać można również bransoletkę, naszyjnik albo też broszkę. Ewentualnie można postawić tylko na jeden element biżuteryjny. Jeśli chcemy postawić na propozycje na bazie kamieni ozdobnych koniecznie należy pamiętać o kolorystycznym dopasowaniu do stylizacji.

Biżuteria na komunie może stać się wyjątkowym elementem, który będzie stanowił wisienkę na torcie w całej stylizacji. Najlepiej skupić się na propozycjach, które mają skromny design. W tym również na klasyczne modele zawieszek, broszki bądź też kolczyki. Biżuteria na komunie powinna być elementem uzupełniającą specyfikę całej stylizacji.

Zobacz