Poradnik

Broszka do bukietu ślubnego: zamień świeże kwiaty na swoją ulubioną biżuterię

Karolina Bugaj

Leśna polana zamiast zwykłej restauracji, dżinsy i biały T-shirt zamiast eleganckiej sukienki, ekologiczne drewniane obrączki zamiast złotych, trampki Converse zamiast kryształowych pantofelków, które są tak podobne do butów Kopciuszka... Współcześni nowożeńcy wymyślają co tylko mogą, aby główny dzień ich życia był wyjątkowy - nie taki jak każdy inny. Broszki-bukieciki - Są one powołane do zastąpienia tradycyjnych aranżacji świeżych kwiatów i podkreślić pannę młodą, która zdecydowała się dokonać tak odważnego i nieoczekiwanego wyboru, przed innymi bardziej "konserwatywne" i nie gotowy do eksperymentów narzeczonych.

Echa starożytności

Gdzie i kiedy narodziła się tradycja związana z koniecznością używania kwiatów w ceremonii ślubnej, nie wie nikt. Naukowcy sugerują jednak, że stało się to na długo przed początkiem naszej ery - w czasach, gdy rośliny nie były symbolami na podobieństwo panny młodej, a ich zastosowanie miało charakter bardzo utylitarny. Oto tylko kilka faktów, które potwierdzają to, co zostało powiedziane.

 • Naszyjnik z ziół. Starożytni Grecy byli przekonani, że panna młoda w dniu ślubu jest szczególnie narażona na wszelkiego rodzaju złe duchy. Aby się przed nimi uchronić, dziewczyna musiała nosić na szyi naszyjnik z ziół. Celtowie i starożytni Rzymianie robili to samo.
 • Wiązka czosnku. Mieszkańcy średniowiecznej Europy nagradzali pannę młodą w dniu ślubu pęczkami cebuli i czosnku. Możecie sobie wyobrazić zapach, który otaczał wystrojoną piękność. Ale wyższy cel był ważniejszy niż zapachy. Cel, do którego dążono poprzez użycie cebuli i czosnku, był podobny do poprzedniego: ochrona przed ciemnymi siłami, które przyciągały pannę młodą przez jej piękny wygląd.
 • Bluszcz zamiast wstążek. Grecy do dziś uważają, że we fryzurze panny młodej powinny znaleźć się nie tylko kolorowe jedwabne wstążki, ale także łodygi bluszczu. Ta trująca roślina jest symbolem wiecznej miłości.
 • Pędy cytrusów we włosach. Hiszpanie wykorzystują podobną wiedzę przodków, dodając gałązki cytrusów do włosów panny młodej w dniu jej ślubu. Dla Hiszpanów owoce cytrusowe są symbolem i gwarancją szczęśliwego pożycia małżeńskiego. I kimże jesteśmy, by kłócić się z ludźmi, którzy wymyślili sangrię, flamenco i cante hondo.

Ale trend na kwiatowe aranżacje, jakie znamy, pojawił się dopiero w XIX wieku. Wyznacznikami trendów byli słynni Brytyjczycy, królowa Wiktoria i książę Albert. Wiktoria została pierwszą panną młodą na świecie, która poszła do ślubu z bukietem w rękach. W bukiecie, nawiasem mówiąc, dominował nagietek. Ale dziś ten fakt nie ma już znaczenia. Ważne jest tylko to, że od czasu ślubu księcia Alberta z królową Wiktorią, wszystkie panny młode w świecie zachodnim uważają bukiet za nieodłączny atrybut ceremonii zaślubin.

 

Konserwatywni Anglicy, nawiasem mówiąc, nadal przestrzegają tradycji, stworzonej przez królową Wiktorię. Jeśli dziewczyna, która wychodzi za mąż, jest prostytutką, idzie do ołtarza ze skromnym bukietem fiołków trójbarwnych (u nas nazywanych bratkami). Jeśli ktoś z arystokracji wychodzi za mąż, gałązka mirtu pojawia się w jej kompozycji kwiatowej. Tak jak zapisała królowa Wiktoria.

Pozdrowienia ze Stanów

Zazwyczaj wszystko, co modne, przychodzi do naszego kraju z Europy Zachodniej: z Paryża, z Mediolanu, z Londynu, z miast, które uważane są za kolebki nowoczesnego stylu. Ale bukiet ślubny w formie broszki jest pozdrowieniem ze Stanów Zjednoczonych. "Kwiatowa" kompozycja, wykonana ręcznie z licznych broszek, to trend, który po raz pierwszy pojawił się w Ameryce, ale bardzo szybko rozprzestrzenił się na całym świecie i znalazł fanów daleko od ojczyzny. Na przykład na Ukrainie.

Znani projektanci i gospodynie domowe entuzjastycznie podjęły się produkcji broszko-bukietów. A dlaczego nie? To prawdziwa sztuka, którą każdy może w jakimś stopniu opanować. I prawdę mówiąc, niektóre domowe modele takich kompozycji z koralików, metalu, satyny i kamieni półszlachetnych wyglądają czasem nie mniej imponująco niż designerskie eksponaty sąsiadujące w modnych butikach z zapierającymi dech w piersiach metkami.

 

Bukiet z broszek raczej szybko przeszły z kategorii nowości do kategorii trendów w modzie kwiatowej i ślubnej. W szczególności, ponieważ do jego produkcji nie używać świeżych kwiatów, a używane materiały, które nie blakną i nie psują się przez długi czas. W rzeczywistości, takie konwencjonalnie kwiatowy układ jest wieczny. Z łatwością może przechodzić z rąk matki na ręce córki, ze starszej siostry na młodszą i tak dalej, stając się w istocie rodzinną pamiątką.

Dlaczego bukiet z broszek jest lepszy niż zwykła garść kwiatów

Po pierwsze, jest oryginalny! To pierwszy argument, który przychodzi na myśl, gdy zaczynamy porównywać modny bukiet z broszek z tradycyjnymi ślubnymi aranżacjami kwiatowymi. Ale, musisz się zgodzić, sama oryginalność oryginalność nie może zajść daleko, muszą być inne prerogatywy. Spróbujmy je znaleźć i usystematyzować w jednym zestawieniu.

 1. Hipoalergiczny. Wiadomo, że kwiaty są silnymi alergenami. Dla niektórych nie mają one żadnego wpływu, od słowa "zupełnie". Inni nie mogą nawet zbliżyć się do kwiatów. Ponieważ natychmiast zaczyna swędzieć i kichać. Jeśli dziewczyna, która ma wyjść za mąż, cierpi na alergię, która może być wywołana przez składniki roślinne lub pyłki kwiatów, będzie musiała szukać alternatywy dla tradycyjnego bukietu ślubnego. A w tym przypadku broszka-bukiet będzie nie tylko oryginalną, ale nawet ratującą życie opcją. Do produkcji takich nietypowych aranżacji wykorzystywane są hipoalergiczne materiały, które nie wywołują wysypki na skórze jej właściciela. Kupując taką ozdobę w butiku, można łatwo poznać dokładną listę "składników", które były zaangażowane w jej tworzenie. Ale podczas tworzenia broszki-bukietu samodzielnie, można kontrolować wykorzystanie tych lub tych materiałów, upewniając się, że nie śledzić żadnych stopów niklu lub cokolwiek innego prowokującego alergię.
 2. Odporność na ciepło. Dziwne, aby usłyszeć to kryterium podczas dyskusji na temat aranżacji kwiatowych, prawda? Ale dziewczyny, które wyszły za mąż w zimnej porze roku, zapewne zrozumieją, co chcemy dalej powiedzieć. Faktem jest, że w zimie, kwiatowe aranżacje, które są niezbędnym atrybutem narzeczonych, mają dość trudny czas. Pod wpływem niskich temperatur szybko tracą świeżość i standard swojego wyglądu, z okazałej wiosennej sterty zamieniając się w roślinny zestaw, z którego chcę się jak najszybciej pozbyć. Oczywiście, można odpowiedzieć, że panna młoda w dniu ślubu nie stoi na mrozie przez wiele godzin. Na co my odpowiadamy, że zdarza się wszystko. Przecież sam proces kręcenia Love Story trwa czasami kilka godzin, nie wspominając o wszystkich innych etapach ceremonii ślubnej. Z tego punktu widzenia, bukiet z broszek jest właśnie opcja, aby dać pierwszeństwo do. Nie boi się mrozu ani wysokich temperatur. Zimno i ciepło nie wpływa w żaden sposób na jego wygląd.
 3. Błyszcz w świetle dziennym. Bukiet jest dodatkiem, który dopełnia wizerunek panny młodej, będąc jego integralną częścią tak samo jak np. welon czy biżuteria mieniąca się na ciele panny młodej w tym dniu. Aranżacja kwiatowa zwykle sprawia, że wygląd jest bardziej delikatny. A kompozycja broszek sprawia, że wizerunek przyszłej żony będzie lśnił jak tylko się da - czy to w świetle dziennym, czy pod kryształowym żyrandolem, czy w świetle reflektorów.
 4. Unikalność. Naszą historię rozpoczęliśmy od tego, że współcześni nowożeńcy robią wszystko, aby dzień ich ślubu był wyjątkowy. Zastosowanie broszki-bukietu to jeden ze sposobów na nadanie uroczystości wyjątkowego charakteru. A przy okazji, nie tylko sama uroczystość, ale także wizerunek panny młodej, a także materiały fotograficzne i wideo, na których to piękno zostanie później uwiecznione.
 5. Amulet. Amulet: Przyznajcie się, czy słyszeliście kiedyś o nim w dziale ślubnym? Jesteśmy pewni, że nie. Można było zebrać zioła i stworzyć amulet, wieszając go pod sufitem domu lub umieszczając w wazonie na parapecie, właśnie tak. Ale bukiet ślubny działający jak talizman to coś, o czym nigdy nie słyszeliśmy. Natomiast bukiet z broszek jest w stanie zrobić właśnie to. Jeśli przy tworzeniu kompozycji wykorzystasz broszkę (lub inną biżuterię) mamy lub babci, którą Panna Młoda uważa za swój talizman, całość całkowicie uzyska status talizmanu. A ślub to dzień, w którym dziewczyna najbardziej potrzebuje ochrony psychologicznej. I nawet jeśli panna młoda będzie miała wokół siebie wielu krewnych i powinowatych, dodatkowe niewidzialne siły chroniące ją przed złymi słowami i złymi spojrzeniami nigdy nie zaszkodzą.
 6. Możliwość transportu. Jest to właściwość "ładunku" polegająca na zachowaniu jego parametrów jakościowych i ilościowych podczas transportu z jednego miejsca do drugiego. Wyobraźmy sobie, że po ślubie nowożeńcy planują wyjechać w podróż i spędzić miesiąc miodowy np. na egzotycznych wyspach lub w starej Europie. Podczas podróży poślubnej planują zorganizować sesję zdjęciową, aby uwiecznić ten słodki czas na zdjęciach. Z reguły zakochani zabierają ze sobą w podróż jakieś ślubne pamiątki, aby ich miodowe Love Story współgrało z ich zdjęciami ślubnymi i miało wspólne motywy przewodnie i symbole. Bukiet ślubny nigdy nawet nie był uważany za taki symbol. Przecież tylko szaleniec wpadłby na pomysł, żeby wozić w walizce kwiaty. А piękna biżuteria wyposażenie dodatkowePiękny dodatek biżuteryjny, zastępujący bukiet na ślubie, z łatwością pokona każdą przeszkodę, niezależnie od stopnia skomplikowania i długości trasy. A potem to już sama przyjemność pozować przed obiektywem aparatu na tle szczęśliwych kochanków.

To są tylko podstawowe zalety broszki-bukietu, które naszym zdaniem są absolutnie oczywiste. Jeśli samodzielnie przeanalizujesz to pytanie, z pewnością możesz uzupełnić listę o jeszcze jeden punkt. Albo nie jeden, ale kilka. Na przykład, korzyść z wykorzystania bukietu jako dekoracji domu po ślubie. Albo możliwość uwzględnienia w tworzeniu niezwykłego bukietu ulubionej i drogiej sercu biżuterii, która zbiera kurz w pudełku tylko dlatego, że moda dla nich nieodwołalnie minął.

Kilka słów o wadach

Tak, są też wady. Dość formalnie, ale jednak. Pewnie już się zorientowałeś. czym jest broszka bukietowa.Oryginalna kompozycja biżuteryjna w formie wiązanki kwiatów. Będzie on towarzyszył pannie młodej przez cały dzień ślubu i jak można się domyślić, sporo waży. Nie tak bardzo, żeby panna młoda się zmęczyła ramionaale na tyle duże, że ceremonia przekazania panny młodej niezamężnym dziewczętom nie była konieczna.

 

Tradycja podrzucania bukietu jest bardzo popularna na współczesnej Ukrainie i nie tylko. Ale broszka-bukiet jest zdecydowanie nie nadaje się do tego przypadku. Przede wszystkim ze względu na wagę. W drugim, ze względu na ryzyko uszkodzeń: zdarza się, że dziewczyny uczestniczące w ceremonii nie zdążą złapać bukietu za pierwszym razem i kompozycja spada na podłogę. Z przerażeniem wyobrażamy sobie, co może stać się z ulubioną biżuterią, jeśli spadnie na kafelki sali bankietowej. Rozwiązany: poszukaj alternatywnych rozwiązań!

 • Zapasowy bukiet. Mała, skromna aranżacja ze świeżych kwiatów może być przygotowana specjalnie na tradycyjny rzut bukietem ślubnym. Niedrogi świeży bukiet łatwo stanąć w wazonie przez cały dzień, a kiedy nadejdzie jego godzina, przejdzie w ręce tego, który jest przeznaczony do ślubu dalej.
 • Ceremonia zapasowa. Jeśli nie chcesz używać zapasowego bukietu świeżych kwiatów do tej ceremonii, możesz poprawić rytuał. Upuszczanie bukietu nie jest wcale konieczne. Jest jeszcze druga opcja. Do bukietu powinny być przywiązane wstążki, których liczba odpowiada liczbie dziewcząt biorących udział w ceremonii. Panna młoda z bukietem w ręku stoi w centrum, a uczestniczące dziewczęta tworzą wokół niej krąg. Każdy uczestnik trzyma wstążkę. Na sygnał prowadzącego dziewczynki zaczynają wciągać wstążki. Ten, kto jest bardziej zdecydowany i zwinny, otrzymuje oryginalny bukiet.

Ale pamiętaj, że jeśli bukiet jest wykonany z w ceremonii, będziesz musiał oddać ją temu, kto wygra ją w uczciwej walce. Dlatego przed podjęciem decyzji zastanówcie się, czy jesteście gotowi nieodwołalnie i bezinteresownie podarować kompozycję z ulubionych ozdób jednej z uczestniczek ceremonii. W końcu nigdy nie zgadniesz, kto wygra: ukochana osoba, np. siostra, czy przyjaciel przyjaciela, który trafił na Twój ślub niemal przez przypadek.

Przy okazji, rytuał rzucania bukietu ma również bardzo długie korzenie, sięgające do głębi warstw historycznych. Tradycja ta sięga średniowiecza (a może nawet wcześniej). W tamtych czasach wierzono, że każdy element stroju panny młodej jest talizmanem, niosącym pozytywne zmiany w życiu tego, kto go posiada. Dlatego goście, zaproszeni na ucztę weselną, starali się zabrać do domu cokolwiek z tej uczty: nawet kawałek wstążki, wypadłej z włosów młodej żony, nawet klapę jej sukni czy koralik z naszyjnika, który rozpadał się w perłowym deszczu tuż przy podłodze.

 

Francuzki jako pierwsze zauważyły, że goście bywają wyjątkowo bezceremonialni, opętani chęcią zdobycia talizmanu. Zdarza się, że celowo wyrywają wstążki z włosów panny młodej lub, jakby od niechcenia, odcinają kawałek welonu. Nie wspominając już o biżuterii - jeśli każdy Pan Młody zabierze do domu koralik z naszyjnika, nowożeńcy będą załamani już w pierwszym dniu swojego małżeńskiego życia. Francuzi postanowili przyszyć do sukni miniaturową butonierkę, a na koniec wieczoru starannie ją zdjąć - i urządzić loterię wśród gości. Tak narodziła się tradycja podrzucania bukietu niezamężnym pannom.

Kurs mistrzowski: Ręcznie robiona broszka bukietowa

Możesz kupić idealny bukiet z klejnotami na swój własny ślub w butiku projektanta lub możesz zrobić Idealny bukiet na swój własny ślub można kupić w butiku projektanta, lub zrobić go samemu po wybraniu odpowiedniej biżuterii z Gold.ua lub przeglądając własną szkatułkę z biżuterią. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które eksperci zalecają, aby wziąć za podstawę w przypadku własnej broszki-bukietu.

 • Podstawa kolorystyczna bukietu. Wybierając główny ton produktu należy kierować się kolorystyką uroczystości. Konieczne będzie uwzględnienie nie tylko kolorystyki stroju Panny Młodej, ale także barw, w jakich udekorowane będzie miejsce ceremonii ślubnej.
 • Kształt utworu. Nie powinno to być dla Ciebie zaskoczeniem. Kształt musi być wcześniej przemyślany i uzgodniony. To samo dotyczy długości łodyg bukietu. Przed rozpoczęciem głównej pracy, upewnij się, że jasno określiłeś dla siebie te parametry.
 • Butonierka dla Pana Młodego. Oczywiście, bukiet panny młodej i butonierka pana młodego powinny do siebie pasować i tworzyć poczucie kompletu. Jeśli więc wybierzesz kompozycję z broszek jako swój bukiet, kochanek będzie musiał być zaopatrzony w podobną dekorację. Butonierka z broszką powinna być miniaturowa. Załóż, że po stworzeniu bukietu broszek z atrybutami pana młodego zrobisz to bardzo szybko, łatwo i z przyjemnością.
 • Bukiet kawalerski. Uważa się, że ten atrybut ślubny powinien również współgrać z broszką-bukietem. Uwzględnić tę rekomendację czy nie - zdecydujcie sami. Jeśli jednak mimo wszystko zdecydujecie się na stworzenie stylistycznie odbijającej się echem kompozycji na wieczór panieński, nie zawiedziecie się.

Tak więc, czy zdecydowałeś się stworzyć dzieło sztuki dla swojego na swój własny ślub? Cóż, gratuluję, ale ostrzegam: ten proces będzie wymagał od Ciebie dużo cierpliwości. Materiały będą musiały być dobrane bardzo starannie. A to oznacza, że proces ten może trwać długo. Średnio, dla panny młodej handmade, tworzenie broszki-bukietu trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. A pierwszą rzeczą, od której należy zacząć, jest wybór broszka z bukietem ślubnymPierwszą rzeczą do zrobienia jest wybór broszki do bukietu ślubnego, aby ustawić ton dla reszty bukietu.

Przygotowanie materiałów

 

Lista rzeczy, których potrzebujesz, aby stworzyć niezwykłą, ale bardzo oryginalną maskotkę na główny dzień swojego życia jest dość długa. Jeśli jednak przygotujesz wszystko, czego potrzebujesz z wyprzedzeniem, w trakcie procesu nie będziesz musiał rozpraszać się poszukiwaniem konkretnego narzędzia lub materiału eksploatacyjnego. Dlatego zaleca się poważne podejście do kwestii przygotowania.

 1. Pistolet do podgrzewania. No i oczywiście klej termiczny, bez którego sam pistolet jest całkowicie bezużyteczny. Zestaw ten będzie Ci potrzebny do sklejenia części bukietu. Klej jest całkowicie przezroczysty, więc nie będzie widać mocowań - nie martw się o to.
 2. Drut kwiatowy. Około jednej motki. Chyba że, oczywiście, planujesz zrobić jeden bukiet broszek, a nie kilka. Drut ten posłuży jako materiał do mocowania koralików, broszek i innych elementów dekoracyjnych w bukiecie.
 3. Nożyczki. Od czasu do czasu trzeba będzie coś przyciąć, wyciąć lub skrócić. Dlatego nie można obejść się bez nożyczek.
 4. Szczypce i para szczypiec. Jeśli chodzi o skracanie drutu, to niestety nożyczki nie mają znaczenia. Jeśli użyjesz ich do rzeźbienia w metalu, po prostu je stępisz. Dlatego bardzo korzystne jest posiadanie szczypiec pod ręką. I szczypce. I wszystko inne podobne do tych narzędzi, co można znaleźć w skrzynce z narzędziami męża.
 5. Koraliki i duże koraliki. Można nie stosować tych drobnych detali przy tworzeniu bukietu, ale dzięki nim ten ślubny atrybut będzie wyglądał o wiele delikatniej.
 6. Biżuteria kostiumowa. Do stworzenia jednej broszki-bukietu będziesz potrzebować około pięćdziesięciu sztuk biżuterii. Rozumiemy, że nie jest możliwe znalezienie lub zakupienie takiej ilości biżuterii w domu. Dlatego do stworzenia bukietu proponujemy wykorzystać kostiumową biżuterię.

Główna broszka do bukietu Główna broszka do bukietu powinna być cenna i symboliczna. Może to być nowa biżuteria lub pamiątka rodzinna, którą odziedziczyłeś po bliskiej osobie. Centralna broszka może być jedna. Ale jeśli chcesz, możesz użyć kilku naraz, np. trzech.

Chic broszka, bukiet ślubny biżuteria kostiumowa - Wszystko to, w razie potrzeby, można nabyć w naszym sklepie internetowym. Dzięki naszemu elastycznemu systemowi rabatowemu i niskim cenom, które wypadają korzystnie w porównaniu z cenami w innych sieciach handlowych, stworzenie bukietu z broszek będzie Cię kosztować jeszcze mniej niż planowałeś.

Wykonanie kwiatka z wstążki

 

Szczeliny między klejnotami w bukiecie potrzebują czegoś, co je wypełni. Najpopularniejszym wyborem są kwiaty z satynowych wstążek. Na przykład, róże. Kolor możesz wybrać sam: biały, kremowy, jasny szkarłatny, niebieski. Ogólnie rzecz biorąc, może to być wszystko, w zależności od tego, jaki jest podstawowy ton Twojego wesela. Do wykonania jednego kwiatu potrzebne będzie 0,75 m satynowej wstążki wstążkaO ile ma ona szerokość pięciu centymetrów, nanieś na brzeg wstążki wypalony znak.

 1. Zawiąż krawędzie, aby zapobiec rozplątywaniu się wstążki.
 2. Zagnij lewy górny róg wstążki w dół, a następnie utrwal zagięcie ręcznie, prasując je kilka razy. Satyna błyskawicznie reaguje na takie manipulacje i dobrze utrzymuje utrwalenie.
 3. Róg, który wygięliśmy, zaczyna się powoli skręcać do środka. Ale nie spiesz się, tak, że wstążka nie jest uszkodzony.
 4. Rurkę, którą mamy, zapinamy na normalny gwint.
 5. Rura jest podstawą. Teraz, wokół podstawy skręcić kawałek taśmy, że mamy lewo. W ten sposób powstają płatki naszego kwiatu.
 6. Wynik jest mocowany za pomocą nici.

Aby zrobić jeden kwiat, potrzeba około minuty, może dwóch. Na jedną broszkę-bukiet będziesz potrzebować około trzech-czterech tuzinów takich kwiatów. Gdy satynowe "głowy" będą gotowe, odetnij odpowiednią ilość kawałków drutu. Każdy kawałek ma 15 cm długości. Drut będzie pełnił rolę trzpienia. Na końcu każdego kawałka drutu uformuj pętlę, nałóż na nią kroplę kleju na gorąco, dociśnij ją do podstawy kwiatu i odczekaj chwilę, aby klej stwardniał i zadziałał prawidłowo.

Ozdobić koralikami

 

Małe i duże koraliki są idealne do imitowania porannych kropli rosy na Twoim cennym bukiecie. Albo rozproszenie promieni słonecznych. Co kto woli. Istnieje kilka możliwych zastosowań dla tych dekoracji. Oto podstawowe z nich:

 • pojedyncze elementy (Aby zrobić jeden, musisz umieścić większy koralik na każdym kawałku drutu florystycznego i przymocować go bezpiecznie klejem na gorąco; potrzebujesz dwóch tuzinów takich drutów z koralikami);
 • koraliki wiszące (bierzemy żyłkę wędkarską i na każdy kawałek nawlekamy dziesięć dużych koralików; następnie "bukiet" mocujemy klejem na gorąco i podobnie mocujemy do bazy broszki-bukietu).

Teraz pozostaje kwestia połączenia wszystkich szczegółów kompozycji. Szczególną uwagę należy zwrócić na broszki. Przed włożeniem ich do bukietu, biżuterię należy przetrzeć alkoholem, usuwając kurz i brud, który się na niej zgromadził. W końcu jest to centralny punkt bukietu i musi być idealny.

Łączenie aranżacji w całość

 

Nie ma jednolitego algorytmu układania broszki-bukietu. Każdy artysta ma swój własny. Kolejność działań zależy od pomysły i wyobraźni krawcowej. Jednak uniwersalne wskazówki mogą znacznie ułatwić zadanie.

 1. Małe kawałki ułożyć na środku, a duże elementy z każdej strony. Aby kompozycja wyglądała harmonijnie, duże elementy bukietu powinny być umieszczone z dala od centrum. Z kolei drobne przedmioty powinny być umieszczone bliżej środka.
 2. Najpierw składamy bukiet z satynowych róż, a potem - koraliki. Rozpocznij kompozycję od kwiatów tekstylnych. Róże są montowane w bukiecie, starannie naprawione, a dopiero potem przystąpić do dekoracji przyszłego bukietu z koralikami.
 3. Ukryj spód procesu za wstążkami. Użyj satynowych wstążek, aby zabezpieczyć podstawę bukietu. Będą one nie tylko połączyć wszystkie elementy kompozycji, ale także ukryć niuanse procesu, obejmując niejednorodne elementy bukietu z ich jednolitą błyszczącą powierzchnię.
 4. Przymocuj broszki do drucika florystycznego. Aby starannie wkomponować główne elementy bukietu w ogólną kompozycję, najpierw przymocuj je do drutu, tworząc swego rodzaju łodygę dla każdej broszki, a następnie delikatnie włóż je do bukietu, równomiernie rozkładając dekoracje.
 5. Przechowywać w wazonie. Zaleca się, aby przed ceremonią ślubną umieścić bukiet z broszek w wazonie. Pionowa pozycja i pewne mocowanie ochroni ręcznie wykonany symbol miłości i piękna przed deformacją i uszkodzeniami mechanicznymi.

Obecnie najbardziej popularną formą bukietu ślubnego jest biedermeier. Ten styl pochodzi z Niemiec dwa wieki temu, ale nadal nie stracił popularność. Kwiaty w takim bukiecie są tak zebrane, aby finalnie tworzyły iluzję idealnej kuli. Łodygi są trzymane razem przez wstążki, aby dopasować suknię panny młodej. To wszystko, co musisz wiedzieć o bukiecie ślubnym. Czy zrobisz go z pachnących białych lilii, szykownych szkarłatnych róż czy ulubionych retro broszek po prababci - to zależy od Ciebie. Od teraz znacie oba sposoby: tradycyjny, zawsze aktualny, oraz modny, pozwalający być oryginalnym i maksymalnie zindywidualizować ślub. obchody. Czytaj więcej na: http://stacjarynek.pl

Zobacz