Poradnik

Co kupić dla każdego znaku zodiaku

Karolina Bugaj

Star Trek: Wybieranie prezentów według znaków zodiaku

Wybór prezentów i upominków dla najbliższych to odpowiedzialne, a czasem trudne zadanie. Analizujemy zainteresowania i upodobania, styl życia i ulubione kolory ubrań, aby podarować użyteczny i harmonijny prezent. Wiadomo, że niebiańscy luminarze mają określony wpływ na każdego z nas, na nasz temperament i charakter. Do astrologii można podchodzić w różny sposób: z ironią czytać prognozy w porannej gazecie, lub z pełną powagą szukać profesjonalnej porady. Z jednym jednak trudno polemizować: horoskopy są czytane i (nie bez powodu!) wierzone przez wielu z nas. Dlaczego nie poprosić gwiazd o pomoc w przygotowaniach do świąt? Co więc musisz wiedzieć, aby wybrać odpowiednie prezenty zgodnie z Twoim horoskopem?

Temperament Ogień

Wszystkie znaki są podzielone na grupy według ich różnych elementów. Do znaków ognistych należą takie znaki jak: Baran, Lew, Strzelec. Pod nimi mogą żyć ludzie o bardzo różnych temperamentach i charakterach, talentach i typach osobowości. Łączy je jednak kilka wspólnych cech: jest to niewyczerpany wigor w miłości, pracy i innych sferach życia, a także witalność. Istnieją również słabości: niecierpliwość, trochę krótki temperament, nadmierny temperament w sytuacjach konfliktowych. Znaki ognia dają z siebie wszystko: powołanie zawodowe, miłość, rodzinę i przyjaciół. Baran, Strzelec i Lew są godni najlepszych prezentów, a łączy ich jeszcze jedna rzecz - zamiłowanie do różnorodnej biżuterii. Wybierając prezenty dla znaków zodiaku należących do żywiołu ognia, zwróć uwagę na złotą biżuterię z kamieniami szlachetnymi o ciepłych barwach i odcieniach. Kolejna ważna rzecz do zapamiętania: biżuteria z zapięciami (kolczyki) i łańcuszki, które nie są zbyt cienkie (bransoletki też!) - wszystko płonie na "ognistej" osobowości i gubi się. Najlepszą biżuterią dla Barana są duże kolczyki w srebrze i złocie, a także pierścionki z rubinem, ametystem, kryształem górskim. Diamentowa biżuteria jest również odpowiednia dla wszystkich znaków ognia: jasne kamienie są w harmonii z temperamentnymi znakami.

Strzelce powinny kupować duże, masywne pierścionki i kolczyki oraz wisiorki z ametystem (maskotką znaku). Lew pokocha złoto w każdej formie i odcieniu - białe, czerwone, żółte, z kamieniami lub bez. Leo's zobaczyć cenne prezenty jako dowód miłości i oddania i cenią je bardzo dużo.

Wiarygodność Ziemi

Wybierając prezent dla znaku zodiaku należącego do tego żywiołu, pamiętaj, że główną cechą Koziorożców, Taurusów i Panny jest upodobanie do stabilności we wszystkim. Spokój, przywiązanie do tradycyjnych wartości, emocjonalna powściągliwość, a nawet pewna suchość jest tym, co wyróżnia te znaki ziemi. Są one praktyczne, a nawet wyrachowane, więc pamiętaj, że prezent na pewno zostanie doceniony. Nie oznacza to jednak, że prezent dla tej grupy spod znaku zodiaku może być wyjątkowo drogi i ekskluzywny. Ale prawdą jest również to, że Koziorożce, Taurus i Panna są najbardziej "materialnymi" znakami astrologicznymi. Wykaż się wyobraźnią i wybierz dla nich np. nie pojedynczy element biżuterii, ale komplet, nawet jeśli jest on dość skromny. Mile widziany będzie komplet kolczyków, wisiorek i łańcuszek. Koziorożcom spodoba się taka biżuteria: mała, bezpretensjonalna, wręcz klasyczna, ale zdecydowanie wykonana z metali szlachetnych i z prawdziwymi, naturalnymi kamieniami. Ten znak ceni klasykę i dobrobyt, ale obca jest mu pretensjonalność. Jeśli diament, to mały i skromny, a złoto powinno być tylko w wersji wyrafinowanej - nigdy grube ciężkie łańcuchy czy ogromne cygańskie kolczyki.

Taurus poszukaj czegoś nietypowego - na przykład pierścionków i kolczyków z dużymi kamieniami w chłodnych kolorach o regularnych geometrycznych kształtach. Bardziej powściągliwi mogą preferować o dziwo ekstrawaganckie i większe kolczyki, pierścionki lub wisiorki.

Panna jest synonimem kobiecości, dlatego postaw na dziewczęce i delikatne wzory biżuterii.

Lekkość powietrza

Znaki horoskopu mogą być najłatwiejszym sposobem na wybranie prezentu dla tego żywiołu. Sekret tkwi w otwartości, zdolności adaptacji i umiejętności zmian, którymi obdarza ich patron. Znaki powietrzne to Wodnik, Libra i Gemini. Postawa krewnych i przyjaciół jest dla nich bardzo ważna, ponieważ z łatwością stawiają na piedestale nawet najskromniejszy i najtańszy prezent. Dominujące cechy znaków tego elementu: zainteresowanie wszystkim w życiu, wrażliwość, gotowość do zmian i przeobrażeń, niezależność i wewnętrzna wolność. Nie jest zalecane, aby dać znaków lotniczych żadnych bzdur: domowe pamiątki, rzemiosła kartonowe i tym podobne. Szybko się znudzą i będą zbierać kurz na półce, a potem trafią na śmietnik historii. Podaruj praktycznemu Aquariusowi zgrabny i niezawodny zegarek na rękę. Dobrym prezentem będzie też coś zapakowanego w kuszące opakowanie: ten moment ekscytuje najbardziej, nawet jeśli pod jasnym papierem będzie się kryła, powiedzmy, zwykła złota szpilka.

Libra z pewnością doceni prezenty o romantycznym charakterze: pierścionki, kolczyki i wisiorki z serduszkami, ozdobione kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi minerałami. Opal jest uważany za ich maskotkę.

Osobowości Gemini są niekonsekwentne i mogą nieustannie zmieniać zainteresowania, gusta i preferencje - w ich przypadku należy uważać, aby nie kupić pamiątki, która nie jest już aktualna. Zaskocz Gemini, a otrzymasz potężną emocjonalną zapłatę. Kamienie w biżuterii dla tego znaku nie powinny mieć ponurych i ciemnych odcieni. Osoby urodzone wczesnym latem przywitają żółtawe i zielonkawe kamienie w ciepłej tonacji złota.

Czystość i siła to Woda

Prezenty według znaków horoskopu należących do tego żywiołu powinny być wybierane w oparciu o subtelne uczucia i emocje. Nie ma prostego sposobu, aby uzyskać to od razu: dowiedz się, jak Rak, Skorpion i Ryby żyją i oddychają. Dzieje się tak dlatego, że ludzie ci żyją swoim życiem zgodnie z ich uczuciami i emocjami. Są one bardzo emocjonalne, a w rezultacie mogą powodować pewne zewnętrzne flegmatyzm i spokój, jak również fajerwerki emocji. Bogata wyobraźnia, wyjątkowa pomysłowość w związkach i miłości może łączyć się w znakach Wody ze skłonnością do lenistwa i apatii. Co mogę powiedzieć, złożone osobowości, i nie jest łatwo wybrać horoskop prezent dla nich też. Skorpion będzie w harmonii z kamieniami o bogatych barwach (nie toleruje niejasnych podtekstów we wszystkim) - szmaragd, szafir, czarne perły w metalach szlachetnych, najlepiej kamienie o większych rozmiarach - to idealne rozwiązanie dla Skorpiona. Ten znak lubi również biżuterię w życiu codziennym: skromniejsze złote i srebrne pierścionki, kolczyki i łańcuszki, a może być ich całkiem sporo w tym samym czasie.

Ryby mogą lubić wszystko co kreatywne, niezwykłe i ekscentryczne, coś czego nie ma nikt inny. Antyczny pierścionek z tajemniczym szemranym kamieniem i mistyczną historią, robiona na zamówienie bransoletka z dużym akwamarynem - to odpowiednie prezenty dla tych wzniosłych osobowości.

Rak kocha srebro - to metal jego horoskopu. Biżuteria srebrna o stonowanym wzornictwie, delikatne warstwowe naszyjniki srebrne, nic ciężkiego i napuszonego - oto czym należy się kierować wybierając prezent dla osoby urodzonej pod tym gwiazdozbiorem.

Zobacz