Poradnik

Dar Diamentu

Karolina Bugaj

Kto ma szczęście urodzić się w kwietniu? Jeśli to ty, twój birthstone jest diament. Dla reszty, nadal mamy szczęście cieszyć się diamenty, najbardziej celebrowane wszystkich kamieni szlachetnych. Dlaczego? Diamenty symbolizują tak wiele: piękno, siłę, odporność, czystość i całe mnóstwo blasku. Diamenty są ikoną. Są symbolem tak wielu rzeczy! Są inspiracją dla filmów, piosenek, opowieści i marzeń. Małe dzieci uczą się bardzo wcześnie, że diamenty są magiczne, że są cenne i bezcenne.

Diamenty zostały odkryte tysiące lat temu w Indiach, gdzie były używane jako ozdoby i talizmany odstraszające złe duchy i choroby. Czterysta lat później, w 1477 roku, Pierwszy człowiek, aby zaproponować z diamentowym pierścieniem - Arcyksiążę Maksymilian z Austrii, który poprosił Marię z Burgundii, aby być jego żoną. To jest długa tradycja. Dziś, w USA, diament pozostaje ikoną symbol zaangażowania i zobowiązanie do miłości na całe życie. Ale są też inne rzeczy, które diamenty symbolizują. I to właśnie one sprawiają, że są najbardziej luksusowym, sentymentalnym i znaczącym prezentem.

Diamenty są czczone wśród minerałów dla ich najwyższej wytrzymałości i trwałości, są one również związane z niewinnością. The diamond's super twarda struktura sprawia, że praktycznie nieprzekupny. Jego podwójna siła i czystość sprawiają, że jest to doskonała ozdoba, gdy noszone jako biżuteria. Ponieważ diamenty są cięte na tak wiele różnych kształtów, to łatwo znaleźć ten, który mówi do Ciebie. Opcje dla znalezienia diament ów są obfite. Ale, aby zobaczyć diament osobiście jest naprawdę najlepszym sposobem, aby odkryć, co czyni go wyjątkowym.

pierścionek

Więcej niż Wedding Jewelry ...W Stanach Zjednoczonych, diament jest zazwyczaj związane z zaangażowania pierścień. Symbolizuje on zobowiązanie małżeństwa. Ale diament jest również kluczowym graczem w najbardziej oszałamiającej biżuterii na świecie. Jego unikalna struktura w połączeniu z wykwalifikowanych technik cięcia pozwalają mu załamać światło w sposób, który jest naprawdę hipnotyzujące. Klejnoty koronne Anglii naprawdę trzeba zobaczyć na żywo - będziesz oszołomiony. Ale biżuteria diamentowa znaleźć w przypadkach jubilerów są oszałamiające dla nas nie-royals, zbyt.

Znaczenie religijne. Korzystanie z diamentów w biżuterii i zaangażowania pierścienie jest stosunkowo niedawno w porównaniu do jego wykorzystania w religijnych rytuałów i zwyczajów. W Indiach, diamenty zostały uznane za religijne ikony ponad 3,000 lat. W Biblii diament reprezentował jeden z Dwunastu Plemion Izraela, i zgodnie z księgą Wyjścia, był używany do ozdabiania szat kapłanów służących w świątyni. W Księdze Jeremiasza diament był używany jako narzędzie i jako instrument sądu. The World of Colored Diamonds. I pamiętaj, nie wszystkie diamenty są białe! While diamentowe odcienie są często bladsze niż kolorowe gemstone, ich rzadkość daje im poszukiwany status wśród nabywców biżuterii. Ale, nie są czarne diamenty, diamenty czekolady i pożądane żółte, niebieskie lub różowe i czerwone diamenty, najbardziej cenne ze wszystkich.

Zobacz