Poradnik

Jak łączyć srebro ze złotem

Karolina Bugaj

Jak nosić złoto z srebrem

Temat łączenia złota i srebra jest odwiecznym tematem dyskusji w świecie mody. Do niedawna taka mieszanka metali w jednym obrazie była ścisłym "tabu". Ale czasy się zmieniają i zasady etykiety stały się bardziej elastyczne.

Jednak mimo aprobaty trendsetterów, tandem złota i srebra często pozostawia kobiety w osłupieniu. Jak łączyć biżuterię z różnych metali i nadal wyglądać stylowo, a nie śmiesznie?

Na początek trochę teorii. Srebrna biżuteria może być noszona na każdą okazję: połącz ją z casualowymi ubraniami i z eleganckimi, na wyjście. Srebro jest jednym z najłatwiej dostępnych metali szlachetnych, co sprawia, że jest tak popularne na rynku jubilerskim. Srebro próby 925 jest zbyt miękkie, dlatego miesza się je z innymi metalami do wyrobu biżuterii. Biżuteria z czystego srebra powinna zawierać co najmniej 92,5% czystego metalu szlachetnego.

Złoto jest również miękkim metalem, który wymaga stopów do hartowania. Próba mówi, ile złota jest w danym przedmiocie. Na przykład, 75% złota ma temperaturę 750°, a 58,5% tego metalu szlachetnego ma temperaturę 585°. Mieszając ją z różnymi ligaturami otrzymujemy białe i różowe złoto.

Jak mieszać złoto i srebro: wskazówki dla początkujących

Dla początkujących, którzy dopiero zaczynają eksperymentować z połączeniami biżuterii srebrnej i złotej, mamy kilka wskazówek.

1. Załóżmy, że Twój pierścionek zaręczynowy jest złoty, ale chcesz nosić srebrny naszyjnik i kolczyki. Dodaj do swojej biżuterii bransoletkę lub zegarek wykonany z tych dwóch metali. W ten sposób zrównoważysz swój wygląd.

 

Inny przykład: Nosisz naszyjnik wykonany ze złota i srebra. Otwiera to możliwość zabawy z kombinacjami. Dodaj srebrne kolczyki i delikatną złotą bransoletkę. Do tego torebka w srebrnym kolorze i szare buty. A kto powiedział, że złoto nie jest zaprzyjaźnione ze srebrem? Należy jednak uważać na mieszane kombinacje okuć do torebek i pasków. Takie eksperymenty zawsze wyglądają na niezamierzone i nieprzemyślane.

2. Mieszaj metale, ale nie style. Zdobienia powinny być zamknięte estetycznie i znaczeniowo. Zestawienie delikatnej złotej bransoletki z motywem kwiatowym z awangardowym srebrnym chokerem będzie jednoznacznym sygnałem dla innych, że nie jesteś ikoną stylu.

3. Dodaj kolor. Jest to jeden z przypadków, w którym trzeci nie jest zbędny. Złoto i srebro wyglądają absolutnie idealnie w połączeniu z trzecim kolorem: najlepiej czarnym, brązowym lub szarym.

Na przykład, złoty naszyjnik Tory Burch i srebrna bransoletka tworzą niezręczne połączenie. Jednak dzięki czarnym i złotym kolczykom oraz koktajlowemu pierścionkowi, który prezentuje wszystkie trzy odcienie, biżuteria zaczyna ze sobą współgrać. Jeśli boisz się popełnić błąd, ale chcesz poeksperymentować, zacznij od małych kroków: dobierz do swojej stylizacji biżuterię z białego złota i srebrne dodatki. Upewnij się tylko, że są one w harmonii.

Czujesz się pewny siebie? Następnym razem spróbuj "pobawić się" bardziej wyszukaną kombinacją. Uzupełniając złoto srebrem, kobieta rzuca wyzwanie opinii publicznej i przestarzałym stereotypom. Nie każdy jest gotowy na tak odważny krok. Ale radzimy spróbować. W końcu to właśnie jedność sprzeczności daje przyjemne uczucie wewnętrznej wolności. I to jest podstawa stylu, który jest o wiele lepszy niż bezpośrednie przestrzeganie statutów mody.

Inny przykład: nosisz naszyjnik ze złota i srebra. To okazja do zabawy z kombinacjami. Dodaj srebrne kolczyki i złotą bransoletkę. Do tego srebrna torebka i szare buty. A kto powiedział, że złoto nie jest przyjacielem srebra?

Uważaj jednak na różnokolorowe połączenia okuć torebki i pasków. Takie eksperymenty zawsze wyglądają na niezamierzone i nieprzemyślane.

2. Mieszaj metale, ale nie style. Zdobienia powinny być zamknięte estetycznie i znaczeniowo. Zestawienie delikatnej złotej bransoletki z motywem kwiatowym z awangardowym srebrnym chokerem będzie jednoznacznym sygnałem dla innych, że nie jesteś ikoną stylu.

3. Dodaj kolor. Jest to jeden z przypadków, w którym trzeci nie jest zbędny. Złoto i srebro wyglądają absolutnie idealnie w połączeniu z trzecim kolorem: najlepiej czarnym, brązowym lub szarym.

 

Na przykład, złoty naszyjnik i srebrna bransoletka tworzą niezręczne połączenie. Jednak dzięki czarno-złotym kolczykom i koktajlowemu pierścionkowi, w którym występują wszystkie trzy odcienie, biżuteria zaczyna się harmonijnie nakładać.

Jeśli boisz się popełnić błąd, ale chcesz poeksperymentować, zacznij od małych kroków: dobierz do swojej stylizacji biżuterię z białego złota i srebrne dodatki. Upewnij się tylko, że są one w harmonii. Czujesz się pewny siebie? Następnym razem spróbuj "pobawić się" bardziej wyszukaną kombinacją.

Uzupełniając złoto srebrem, kobieta rzuca wyzwanie opinii publicznej i przestarzałym stereotypom. Nie każdy jest gotowy na tak odważny krok. Ale radzimy spróbować. W końcu to właśnie jedność sprzeczności daje przyjemne uczucie wewnętrznej wolności. I to jest podstawa stylu, który jest o wiele lepszy niż bezpośrednie przestrzeganie zasad mody.

Więcej na: http://bestiales.pl

Zobacz