Poradnik

Kamienie znaków zodiaku: Libra i jej talizmany wśród górskich minerałów

Karolina Bugaj

 

Margaret Thatcher, Michaił Lermontow, Gwen Stefani, Ray Charles, Matt Damon, Romy Schneider - nie, to nie jest parada hollywoodzkich celebrytów i postaci politycznych, które na zawsze zapisały się w historii świata. To tylko krótka lista przedstawicieli znaku zodiaku Libra wśród celebrytów różnych epok. Wybierając biżuterię i klejnoty, często chcemy kupić nie tylko dodatek, ale talizman - amulet talizman, który uczyni nas piękniejszymi i ochroni przed negatywną energią świata zewnętrznego. Jaki kamień jest odpowiedni dla Libry? Co wybrać przedstawiciela "oscylującego" znaku zodiaku? Jaki powinien być wybór mężczyzny z Libry? O tym i więcej - w naszym dzisiejszym artykule, który w całości poświęcony jest czytelnikom urodzonym między 24 września a 23 października.

Tendencja do ważenia: uniwersalny portret przedstawiciela znaku

Po łacinie nazwę siódmego znaku zodiaku zapisuje się jako Libra. W rzeczywistości brzmi to tak samo. Mówi się, że Wenus i Saturn są planetami opiekuńczymi osób urodzonych między końcem września a końcem października. Elementem patronującym Librze jest powietrze. Bez względu na to, czy ktoś wierzy w astrologię i horoskopy, czy wręcz odrzuca wszystko, co z nimi związane, przytłaczająca większość osób spod znaku Libry twierdzi, że opis "spokojny i rozsądny" dotyczy właśnie ich. Przedstawiciele tego znaku rzeczywiście różnią się od reszty w ich ciągłym dążeniu do równowagi we wszystkim, co dotyczy ich życia. Zawsze szukają równowagi i stabilności. Rzucanie z boku na bok jest dla nich obce. A jeśli Libra i zastanowić się nad jakimś poważnym, zmieniającym życie decyzji, a następnie zrobić to bez fussing i nie w pośpiechu.

Niespodziewane, które prędzej czy później w życiu zdarza się każdemu człowiekowi (a w życiu niektórych zdarza się z godną pozazdroszczenia konsekwencją), to test dla osób urodzonych pod siódmym znakiem zodiaku. Libras nie są przyzwyczajeni do rozwiązywania problemów w locie, ich działania muszą być ważone w każdej sytuacji. A kiedy życie nie pozostawia Librze wyboru, gubią się, tracą serce i zamiast zebrać się w sobie i podjąć ryzyko, wziąć natychmiastową odpowiedzialność, czekają na wskazówki od losu. Libra ma ogromne trudności z odnalezieniem własnego sensu życia. Mogą długo próbować różnych hipostaz, a jednak niektórzy z Libry nawet u schyłku swoich dni nie są gotowi powiedzieć: "Tak, w końcu znalazłem swój cel w życiu. Otoczenie z powodów wymienionych powyżej często uważają przedstawicieli siódmego znaku zodiaku siódmego znaku zodiaku leniwy, zbyt mierny, a nawet nudny, ale to powierzchowny osąd. Libra, który znalazł zastosowanie dla swojego talentu, daje z siebie nawet nie 100, ale 200%.

 

Niektórzy uważają, że minusem Libry jest nadmierna marzycielskość. Ale to też jest prawdopodobnie tylko zamiana pojęć lub krótkowzroczność, umiejętność spojrzenia na korzeń. Libra naprawdę lubi wszystko planować. I najlepiej nie z tygodniowym wyprzedzeniem, a nawet nie z miesięcznym. Najlepiej na pół roku, a nawet na rok. Albo nawet przez kilka lat. Jednak często tylko ktoś, kto patrzy na nas z góry, a nie zwykły śmiertelnik, jest w stanie dokonać tego rodzaju długoterminowego planowania. Dlatego długoterminowe planowanie Libry jest raczej atakiem nadmiernego marzycielstwa, i tak jest postrzegane przez innych, i na próżno. Główną zaletą Libry, naszym zdaniem, jest zdolność do utrzymania rodzinnego paleniska w dobrym stanie. Rodzina dla przedstawicieli siódmego znaku zodiaku - najwyższa wartość i najcenniejsze z nagród.

Tak mniej więcej podsumowują się osoby urodzone między 24 września a 23 października. Każdy z ludzi, którzy mieli szczęście urodzić się pod gwiazdozbiorem Libry, w tym uniwersalnym portrecie z pewnością znajdzie bliskie opisy podobne do cech własnego charakteru. Ale zanim odpowiemy na pytanie o najbardziej odpowiednie Libra znak zodiaku kamień. (zwłaszcza, że to nie jeden), zapoznajmy się z żeńską i męską połową tego gwiazdozbioru osobno.

Chłopaki z Libry .

Mówi się, że ludzie urodzeni pod siódmym znakiem zodiakusą prawdziwymi mężczyznami rodzinnymi. Są najbardziej troskliwymi ojcami i najbardziej kochającymi mężami. Nie chcemy w żaden sposób obrażać innych znaków, ale skoro mówimy dziś o Librze, niech to ona będzie w centrum uwagi. Mężczyźni Libra są bardzo harmonijnymi ludźmi. Są nie tylko harmonijni sami ze sobą, ale potrafią stworzyć podobną przestrzeń wokół siebie. Jeśli w twojej grupie przyjaciół jest bezwarunkowa podpora - ten, wokół którego wszyscy się skupiają, ten, który zawsze wszystkich gromadzi i wszystko organizuje - są duże szanse, że należy on do tego znaku zodiaku, o którym mowa. Poniżej jeszcze kilka krótkich szkiców męskiej połowy tego zodiakalnego gwiazdozbioru:

 • Zawsze przyjazny, otwarty, szczery, nie skłonny do ingratiate się do innych, nawet jeśli człowiek Libra potrzebuje czegoś od konkretnej osoby: merkantylizm zdecydowanie nie jest o nich;
 • Libra jest łatwy do zaufania, więc często przychodzą płakać na jego ramieniu, narzekać na życie i dzielić się trudnymi sytuacjami, a każdy, kto przychodzi, otrzymuje od słuchacza bezwarunkowe wsparcie, choć sami mężczyźni Leicester po takich rozmowach może być bardzo trudne: negatywna energia wpływa na przedstawicieli tego znaku, więc ludzie, którzy nadużywają takiej poufnej komunikacji, należy trzymać się z dala;
 • Dobra materialne są ważne dla przedstawicieli tego znaku: najlepsze kamień dla znaku Libra - Diament (no, przynajmniej jeśli chodzi o materialny aspekt ich życia); najlepszy samochód to ten, który jest droższy; najlepszy zegarek na rękę to rzadkość Rolex;
 • Obok Libra człowiek powinien idealnie być dziewczyna, która nie boi się podejmować decyzje: Pomimo faktu, że męska połowa Libra - wielcy doradcy dla innych, często nie radzą sobie z własnym życiem bez pomocy, są one pokonane przez strach przed podjęciem niewłaściwej decyzji, i z tego powodu kruszenia wszystkie fantastyczne zamki, urodzone w głowach męskiej połowie znaku.

Mężczyzna Libra jako ojciec nigdy nie będzie ostentacyjny. Nie będzie publicznie demonstrował swojej miłości do dzieci. I słusznie. Dzieci są dla niego najwyższą nagrodą. Kocha ich a priori, i mimo zewnętrznej surowości, zawsze gotów jest pomóc, wesprzeć, doradzić, nastawić ojcowskie ramię. Dlatego córki i synowie nazywają swojego ojca Libra nie inaczej niż "tata".

Dziewczyny z Libry

Po przeczytaniu tego szkicu portretowego o dziewczynach urodzonych pod znakiem Libry, zapewne złapiesz się na myśli: "Hmm, wygląda na to że te młode damy są najbardziej odpowiednie dla mężczyzn urodzonych pod gwiazdami podobnej konstelacji. Mądra, zdecydowana, rozważna i wyważona - dziewczyna Libra, w przeciwieństwie do faceta, potrafi podporządkować każdy bieg wydarzeń sobie i swoim pragnieniom. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to idealny ulubieniec, taki ustępliwy i nieśmiały Turgieniewskiej młodej damy. Z pewnością tak jest. Jednak za zewnętrzną nieśmiałością i niekonfliktowością kryje się osoba, która doskonale wie, czego chce od życia. I co więcej, wie, jak to osiągnąć. Ilu z Was może pochwalić się takimi supermocami? To prawda.

 

 • Dla dziewczyn spod znaku Libra ważne jest, aby zachować kontrolę nad swoją obecną sytuacją;
 • Każda rada wychodząca z ich ust wygląda przekonująco, ale nienachalnie, i to właśnie sprawia, że towarzysze za nią podążają;
 • Pani Libra po prostu musi obliczyć wszystkie możliwe zagrożenia, w przeciwnym razie nie podejmie sprawy: pamiętasz, że nieoczekiwane jest najgorszym wrogiem przedstawicieli tego znaku (i zarówno mężczyzn jak i kobiet);
 • Astrologowie często mówią, że dziewczyny Libra mają męską mentalność: nie myślą sercem, jak większość młodych dam, a głowa i podejmują decyzje w oparciu o argumenty, a nie emocje (choć nie zaprzeczymy: w wielu sytuacjach, emocje - najlepszy i najbardziej prawdziwy argument z wszystkich istniejących).

Pomimo faktu, że społeczeństwo postrzega dziewczyny Libra jako ustępliwe i miękkie przedstawicielki płci żeńskiej, taka opinia o nich jest błędna. Rdzeń tych żelaznych dam choć nie widać przy pierwszym spotkaniu, ale im bliżej poznaje się taką dziewczynę, tym wyraźniej rozumie się, że nie da się jej złamać.

Libra: jaki kamień wybrać

Kamienie dla LibryJeśli chodzi o inne znaki zodiaku, jest to rodzaj amuletu, który na pierwszy rzut oka tylko zdobi i dodaje uroku wizerunkowi, ale w rzeczywistości chroni przed negatywem, który przychodzi z zewnątrz, pomaga się skoncentrować, aktywować swoje supermoce i ominąć bariery emocjonalne wystawiane przez innych. Istnieje kilka kryteriów wyboru minerału. Na przykład, możesz wybrać kamień nie tylko na podstawie konstelacji zodiaku, ale także na podstawie swojego znaku w chińskim horoskopie. Możecie również kierować się intuicją: jeśli minerał, który trzymacie w rękach, przyciąga Was, jeśli kontakt z nim daje Wam ciepło, to zdecydowanie powinniście być razem i Wasz tandem z kamieniem na pewno się powiedzie.

 

Ale trzymanie kamienia w rękach i wsłuchiwanie się w swoje wewnętrzne uczucia nie zawsze się zdarza. Przynajmniej dlatego, że przy zakupie biżuterii nie zawsze jest to możliwe. Konsultantki w tradycyjnym butiku nie zrozumieją, jeśli będziesz stała nieruchomo, ściskając w dłoni biżuterię i zamykając oczy na kilka minut. Pracownicy największego na Ukrainie biżuteria megamarket internetowy Gold.uaPrzy okazji, przyjmiemy to całkiem spokojnie. Ponieważ jednak większość naszych klientów robi zakupy przez internet, a nie w salonach, praktyczna porada dotycząca wyboru na podstawie konkretnego kryterium jest prawdopodobnie bardziej odpowiednia.

Wybór kamienia według dekady

Jeśli jesteś Libra, kamień możesz .w oparciu o Twój data data urodzenia. Okres dominacji tego gwiazdozbioru zodiakalnego rozpoczyna się 24 września, a kończy 23 października. Jest on podzielony na trzy dekady. A Libry urodzone w pierwszej dekadzie bardzo różnią się od tych urodzonych w drugiej i trzeciej dekadzie.

 1. Libry z pierwszej dekady. Są to osoby urodzone między 24 września a 2 października. Są one pod szczególnym wpływem planety Wenus: są pod jej patronatem. Ich charakter jest naznaczony łagodnością i dobrą wolą. Tej Librze żałośnie brakuje stanowczości, która pomogłaby jej bronić siebie i swoich poglądów przed otaczającym ją światem. To, nawiasem mówiąc, jest po części powodem wyboru kamieni totemowych. Lista minerałów, które są zalecane dla Libry w pierwszej dekadzie życia zawiera kryształ górski, malachit, ametyst i jaspis.
 2. Libry drugiej dekady. Są to osoby urodzone między 3 a 13 października. Szczególny wpływ ma na nich Saturn. Libry drugiej dekady to prawdziwe pszczoły wśród ludzi. Ciężko pracują i wkładają całą swoją duszę w to, co robią. Ani sława, ani bogactwo materialne nie są potrzebne jako rekompensata za pracę tej Libry. Wcale nie są próżni. Jedna zła rzecz: poświęcając się swojemu zawodowi lub pracy społecznej, tym facetom katastrofalnie brakuje czasu dla siebie i swoich bliskich. Kamienie, które pomagają rozwiązać ten problem to rubiny, szmaragdy, szafiry i cyrkonie. Wszystko drogie i bardzo piękne, a co najważniejsze energetycznie potężne.
 3. Libra z trzeciej dekady. Są to osoby urodzone między 14 września a 23 października. Oni również znajdują się pod wpływem Saturna, więc ich cechy są podobne do Libry z drugiej dekady. Subtelna natura - to o nich mówi. Czasami wydaje się, że Libra trzeciej dekady jest nie z tego świata. Ale oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu. Często należą do cyganerii lub jakiejś kasty biznesowej. Kochają luksus i przepych. Ich kamieniami są beryl, diament, turmalin i chryzopraz.

 

Przy okazji trzeba powiedzieć, że diament (a raczej diament, który jest surowym kamieniem) jest uniwersalny dla wszystkich Libra's, niezależnie od płci, płci, daty urodzenia, lub swojego zwierzaka według chińskiego kalendarza. Wspomnieliśmy o tym kamieniu opisując członków trzeciej dekady, ponieważ najbardziej sprzyja im moc i siła diamentu. Ale nawet reszta Libry nie powinna odmawiać noszenia takiego klejnotu. O ile, oczywiście, nie ma odpowiedniej sytuacji finansowej.

Wybór kamienia w zależności od roku urodzenia

Tak więc, urodziłeś się pod gwiazdozbiorem Libry. Aby znaleźć najbardziej precyzyjny i potężny amulet dla Ciebie amulet Musisz znać swoje połączenie z tym zwierzęciem, zgodnie z chińskim kalendarzem.

 • Szczur. Aby nie paść ofiarą złych nawyków, czy to palenia papierosów, czy hazardu, zaleca się noszenie biżuterii z ametystem. Nie przeceniaj swoich możliwości i znajdź zrozumienie, że skok przed siebie nie zawsze jest możliwy, pomoże diamentom. Będzie on Twoim ogranicznikiem i obrońcą przed konsekwencjami złych decyzji.
 • Byk. Szmaragd jest najbardziej znaczącym kamieniem dla byków. Pomoże utrzymać rodzinne palenisko w stanie raczej płonącym niż tlącym się, umożliwi doskonałą równowagę w relacjach z drugą połówką i uchroni przed drobnymi kłótniami i kłopotami.
 • Tygrys. Są to szybkostrawni i bardzo emocjonalni przedstawiciele tego znaku, którym nadmierna ekspresyjność często przeszkadza w podjęciu właściwej decyzji. To może być zarządzane z turmalin: będzie zrównoważyć charakter tygrysa i, w razie potrzeby, temperować jego żarliwość.
 • Królik. Aby zawsze mieć pieniądze w kieszeni, a do awansu w ich karierze był udany i non-stop proces, króliki (lub koty, jeśli wierzyć równoległej interpretacji) muszą nosić talizman z topazem.
 • Smok. Żywica z drzewa (bursztyn) zestalona i zamieniona w kamień pomoże Smokom Libra łatwiej i łagodniej zaakceptować ich własne błędy i nie karać tych wokół nich za ich błędy.
 • Wąż. Pycha jest poważnym problemem u tych facetów i dziewczyn. Antidotum na ten śmiertelny grzech, według Biblii, jest kamień zwany opalem.
 • Koń. Dla Koni urodzonych pod gwiazdozbiorem Libry, samorealizacja jest bardzo ważna. Jeśli nie uda im się odnaleźć siebie i swojego miejsca w oceanie życia, astrologowie zalecają uciekanie się do pomocy turkusu: jest on zarówno piękny, jak i skuteczny.
 • Owce. Pojemność intelektu tych ludzi jest niemal nieograniczona. Granat pomoże rozwinąć umiejętności i podnieść poziom własnej erudycji. Ale bardzo ważne jest, aby był on zielony. Granaty innych kolorów mają mniejszą siłę w tym kierunku.
 • Małpa. Plagą Małpy Libry jest porzucanie tego, co zostało rozpoczęte, bez doprowadzenia tego do logicznej konkluzji. Jest to zła cecha charakteru, z którą należy się uporać. Biżuteria z akwamarynem doda Małpie cierpliwości i sporej dawki determinacji.
 • Kogut. Szlachetny Topaz czyni Koguta mądrzejszym i uczy go rozkładać akcenty, kieruje go we właściwą stronę w nieoczekiwanych lub zagmatwanych sytuacjach i pomaga mu podejmować mądre i rozsądne decyzje.
 • Pies. Osoby urodzone w roku Psa często doświadczają zmiany nastroju. Aby każdy poranek był jeśli nie słoneczny, to na pewno radosny, astrologowie zalecają im noszenie bursztynu na palcu lub na piersi.
 • Świnia. Ci, którzy zajmują się biznesem, potrzebują półszlachetne lapis lazuli. Ten kamień jest patronem przedsiębiorców i obiecuje sukces w każdym przedsięwzięciu finansowym.

Mężczyźni spod znaku Libry powinni wybierać opal, beryl lub cyrkonie do codziennego noszenia. Kobiety spod tego znaku zodiaku ucieszą się z takich minerałów jak malachit, kocie oko i turkus oprawione w srebro lub złoto. Tak mówią zalecenia astrologów i lytoterapeutów dla tych, którzy szukają uniwersalnego wariantu prezentu, nie wiedząc o roku, w którym, według chińskiego kalendarza, urodził się odbiorca prezentu.

Top 7 uniwersalnych minerałów dla Libry

Rozmawialiśmy już o szczegółach. Wybór minerałów wydaje się być wyuczony. Teraz porozmawiajmy o kamieniach Libry w ogóle. Przygotowaliśmy dla Was listę siedmiu kamieni, które uważane są za uniwersalne talizmany dla przedstawicieli tego znaku i równie doskonale pasują do Libry, niezależnie od okoliczności i liczby.

 1. Diament. Choć pewnie poprawniej byłoby napisać diament. Nieoszlifowane kamienie są zawsze bardziej energooszczędne i wytrzymałe. Jednak w sztuce jubilerskiej są one rzadko stosowane. Z wyjątkiem niektórych niszowych marek. Diament jest uważany za główny kamień dla Libry. Dzięki niemu osoby, które go noszą, nabierają charakteru i pewnej wewnętrznej siły przebicia. Uważa się, że diament, który przychodzi do Libry przez dziedziczenie jest najpotężniejszym kamieniem. Jest jednak pewna subtelność, o której należy pamiętać: jeśli osoba, która posiada biżuterię jest słaba wewnętrznie, prezent może być dysharmonijny. Dlatego też, zanim założysz diamentową biżuterię, powinieneś opłukać ją pod bieżącą wodą i trzymać ją przez chwilę w bezpośrednim świetle słonecznym.
 2. Topaz. Najbardziej optymistyczny z wszystkich kamieni talizmanów, które są kompatybilne z Librą. Topaz nie tylko leczy (chroni przed stresem i pomaga zwalczać bezsenność), ale również aktywuje wewnętrzne zasoby osoby, która go posiada.
 3. Chryzolit. Libry nieustannie balansują, starając się osiągnąć harmonię wewnątrz i na zewnątrz - z samymi sobą i otaczającym ich światem. Kamień zwany chryzoprazem równoważy ich istotę i w jakiś niewytłumaczalny sposób wpływa na rzeczywistość, która otacza przedstawiciela konstelacji zodiaku. Wiele osób spod znaku Libry zauważyło, że z chryzoprazem na palcu życie staje się łatwiejsze: problemy zaczynają wydawać się mniej przytłaczające, a rozwiązania mniej skomplikowane.
 4. Koral. Koral jest najbardziej uniwersalnym kamieniem talizmanem dla Libry. Chociaż tak naprawdę to nie jest kamień. Mówiąc dokładniej, wcale nie jest to kamień. Jest on szczególnie lubiany przez dziewczęta: mówi się, że koral pomaga zachować młodość i spowalnia starzenie się skóry, jeśli nosisz biżuterię z nim jak najbliżej czoła (na przykład w uszach). Koral jest również odpowiedzialny za racjonalność: zachęca do podejmowania dobrych decyzji i zdrowego osądu. I wreszcie, jest to potężna ochrona przed złym spojrzeniem i raniącym słowem, a to, nawet w dzisiejszym cyfrowym świecie, pozostaje bardzo istotne.
 5. Sapphire. Dzięki niemu przedstawiciele tego znaku zodiaku stają się bardziej zdecydowani (co, nawiasem mówiąc, jest dokładnie tą cechą, której często brakuje Librze). Z energetycznego punktu widzenia, szafir jest uważany za skuteczną ochronę przed perfidią. Z medycznego punktu widzenia uważany jest za ochronę przed chorobami duszy. Ponadto jest harmonijny i piękny. Tak samo jak osoba, która ją nosi.
 6. Tourmaline. Zmienność Libry często rujnuje nie tylko ich osobiste plany, ale także plany bliskich im osób. Wydawać by się mogło, no cóż, czy tak trudno jest myśleć o osobie, którą się kocha? Ale przez miłość własną Libry, nawet oni sami często nie mogą się przebić. Turmalin otwiera oczy na problem i pomaga poprawić relacje z bliskimi, i to nie tylko punktowo, ale systematycznie. Ten kamień musi być stale noszony.
 7. Emerald. Astrologowie zalecają noszenie szmaragdu na dłoni. Na przykład w pierścionku lub w bransoletce inkrustowanej małymi, mieniącymi się kamieniami w kolorze świeżej trawy. Szmaragd niesie w sobie spokojną i wyważoną energię. A kiedy jego użytkownikowi brakuje opanowania, kamień chętnie dzieli się tym, czego ma pod dostatkiem.

Kamienie, których nie należy wybierać

Istnieją pewne cenne i półszlachetne minerały, które są kategorycznie przeciwwskazane dla Libra. Mówi się, że ich energia jest niekompatybilna z energią przedstawicieli tej konstelacji zodiakalnej. Na szczęście lista kamieni tabu jest na tyle krótka, że nie jest trudno je zapamiętać.

 

Głównym kamieniem z sekcji "Tabu dla Libry" jest serpentynit. W teorii jest to jedyny wyjątek od reguły. Astrologowie radzą jednak, aby Libra była ostrożna wobec kamieni, które są amuletami i talizmanami dla Barana. Powód jest prosty: Libra ma całkowitą niekompatybilność z Baranem, co oznacza, że wszystko, co jest odpowiednie dla Barana, kategorycznie nie jest odpowiednie dla Libry, i vice versa. Mając to na uwadze, ludzie urodzeni między 23 września a 24 października powinni unikać wszelkich minerałów, takich jak hematyt, karneol, rodolit i wszelkie jasne szkarłatne kolorowe kamienie.

Więcej na: http://bestiales.pl

Zobacz