Poradnik

Kolczyki dobrane pod kątem kształtu twarzy

Karolina Bugaj

Jaka biżuteria dla kobiet?

Kobiety chętnie sięgają po piękną biżuterię, co wiadomo nie od dziś. Kolczyki to rzeczywiście ciekawa ozdoba, ponieważ w prosty i dyskretny sposób podkreślać można urodę. Wiele z nas nie wie, że należy je wybrać pod kątem kształtu twarzy. Z krótkiego poradnika dowiecie się w jaki sposób można podkreślać piękno z pomocą kolczyków. Każda twarz jest inna, ma swoje indywidualne cechy i pod tym kątem należy dobierać do niej biżuterię. Za pomocą kolczyków można podkreślić urodę i pokazać nasze mocne strony. Możemy także dobierając niewłaściwe ozdoby podkreślić cechy naszego wyglądu, które raczej chcielibyśmy ukryć, dlatego ten wybór to tak naprawdę trudna sprawa.

Kolczyki do twarzy okrągłej

Jeśli ktoś ma pełne policzki oraz niskie czoło a także zaokrąglony podbródek to twarz określić można jako okrągłą. Jest tak samo szeroka jak wysoka i dlatego należy dążyć do jej wyszczuplenia optycznego i wydłużenia. By była niego smuklejsza należy wybrać pionowe długie kolczyki, które będą sięgać do ramion. By twarz miała nieco więcej wyrazistych rysów trzeba dobrać biżuterię o kształcie kanciastym. Sprawdzać się będą trójkąty, kwadraty oraz wzory nieregularne. Przy takim kształcie unikać raczej należy ozdób owalnych, szczególnie dużych kół, perełek małych, które optycznie sprawią, że twarz będzie bardziej okrągła.

Sposób dobierania kolczyków

Kolczyki do twarzy kwadratowej

Panie, które mają twarz kwadratową mają mocno zarysowaną żuchwę oraz kości policzkowe. Taka twarz będzie bardziej wyrazista, ma ostre rysy, zatem zadaniem będzie łagodzenie ich dzięki biżuterii. Aby je wysubtelnić należy wybrać kolczyki, które mają opływowy kształt. Łagodny kształt kulistych perełek wysmukli optycznie twarz. Można także decydować się na nieco dłuższe kolczyki, by lekko twarz wydłużyć. Unikamy ostrych kątów.

Kolczyki do twarzy trójkątnej

W przypadku, gdy ma się wąski podbródek i szeroko rozstawione kości policzkowe to będziemy mieli twarz trójkąta. W takiej sytuacji trzeba równoważyć proporcje i dlatego dobrze sprawdzają się takie opcje, gdy mamy kolczyki, które u góry są węższe i ku dołowi będą się rozszerzać. Dobre by było, by ich kształt był opływowy i łagodził rysy twarzy. Pamiętajmy, że wąski podbródek optycznie wydłuża twarz, dlatego warto decydować się na kolczyki krótkie. Dzięki temu będzie można unikać takiej sytuacji, w której dodatkowo jeszcze optycznie doprowadzimy do wydłużenia naszej twarzy.

Zobacz