Poradnik

Nowoczesna czy antykwaryczna – co Twoja biżuteria mówi o Tobie?

Karolina Bugaj

Trudno będzie znaleźć kobietę, która nie kocha biżuterii. Pierścionki, kolczyki, bransoletki, wisiorki nie tylko dopełniają każdą stylizację, ale również sporo będą mówić o właścicielce, jej charakterze i temperamencie. Warto wiedzieć co powiemy światu wybierając konkretną biżuterię.

Duża i ozdobna biżuteria

Jeśli chętnie stawiamy na dużą biżuterię o regularnym kształcie to można powiedzieć, że jesteś osobą pewną siebie, która nie będzie obawiać się tego, że inni na nią będą patrzeć. Lubisz znajdować się w centrum uwagi i dobrze czujesz się na stanowiskach kierowniczych. Nie przeszkadza tobie, że mężczyźni patrzą za tobą.

Delikatna i drobna biżuteria

Jeśli będziesz stawiać na delikatne pierścionki, które nie obciążają palca kamieniami i chętnie sięgać po wisiorki w kształcie kwiatów i serca to znak, że jesteś osobą delikatną, romantyczną, masz w sobie wiele kobiecej subtelności. Cenisz sobie czas z rodziną i przyjaciółmi, zwracasz uwagę także na los zwierząt. Jesteś wrażliwa, wzruszasz się z łatwością, nie przechodzisz obojętnie obok nieszczęścia.

Jak dobrać biżuterię

Biżuteryjna klasyka i umiar

Twoja biżuteryjna szkatułka pełna będzie kolczyków na wkręty i pierścionków, które przyciągają wzrok, ale nie jest to nachalne? Jeśli chętnie stawiać na całe komplety i dzięki temu masz dopasowany do siebie cały zestaw to bez wątpienia jesteś miłośniczką klasyki. Taką biżuterię chętnie noszą kobiety, dla których najważniejsza jest tradycja. Jeśli święta spędzasz tylko w rodzinnym gronie to na pewno taka klasyczna biżuteria będzie twoim znakiem rozpoznawczym. Prawdopodobnie cenisz sobie spokój, opanowanie, stawiać na ubrania kobiece, które podkreślać będą sylwetkę, ale jednocześnie nie są one wyzywające.

Biżuteria w stylu boho, vintage, antykwaryczna

Kupując kolczyki zawsze stawiać na długie i przykuwające wzrok? Jeśli cenisz sobie kolorowe wstawki w biżuterii i chętnie nosisz również bursztyn to pewnie jesteś kobieta, która chętnie podróżuje. Przyjemnością będzie dla Ciebie obcowanie z naturą, nie odsuwasz się jednak od ludzi.

Biżuteria – kropka nad ‘’i’ stylizacji

Mając wiedzę na temat tego jak kobiety są postrzegane na podstawie biżuterii zdecydowanie łatwiej będzie wybrać taką, która będzie dobrze o nas świadczyć i nie będzie trzeba obawiać się tego jaka będzie opinia z otoczenia. Pamiętajmy, że nawet najpiękniej dobrana biżuteria nie zmienia wnętrz i temperament oraz osobowość zawsze będą jak wiadomo takie same. I to co będziemy robić będzie od tego właśnie uzależnione, to będzie decydować o naszej codzienności.

Zobacz