Poradnik

Pierścień nieskończoności - symbolika

Karolina Bugaj

Nieskończoność na wyciągnięcie ręki

Biżuteria z historią, która jest nie tylko ucztą dla oczu, ale także wyrazem znaczenia, jest magnesem na zawsze. Pierścień nieskończoności niesie ze sobą symbolikę filozoficzną od ponad tysiąca lat, a jego historia przesiąknięta jest różnymi mitami.

W czasach starożytnych ludzie potrzebowali akcesoriów o magicznych mocach. Wśród nich największą popularnością cieszyły się obrączki. Różne kultury obdarzyły pierścienie intrygującymi legendami i obdarzyły je pozytywnym duchem: wieczności, związku, miłości, małżeństwa i tak dalej.

Nowoczesność zachowała pierścień nieskończoności jako symbol miłości i unii małżeńskiej. Zgodnie z tradycją wymiany obrączek przy zawieraniu związku małżeńskiego, z roku na rok coraz więcej osób stawia na Infinity. Symbol jedności początku i końca cyklu życia, nieśmiertelności miłości i nieskończoności wszechświata może zakotwiczyć zaufanie w przyszłym związku.

Znaczenie tego symbolu nie jest jednak tak jednoznaczne. To także znak nieustannego ruchu, wiecznego dążenia do samodoskonalenia i odkrywania niezbadanego wewnętrznego potencjału.

Śladami historii

Pierścień z symbolem nieskończoności sięga ponad tysiąc lat wstecz. Wzmianki o tej ozdobie pojawiają się w pieśniach, legendach i bajkach sięgających czasów króla Salomona.

Istnieje jednak inna teoria na temat pochodzenia pierścienia. Starożytne tybetańskie ryciny naskalne przedstawiają węża gryzącego swój ogon jako symbol nieskończoności. Według legendy, wąż Ouroboros chciał zjeść samego siebie, ale mu się to nie udało, bo wciąż rósł. Jest ucieleśnieniem nieskończoności istnienia, łączy w sobie oba naturalne cykle: początek i koniec.

Co zyska dla niego osoba nosząca ten pierścień

Uważa się, że osoba nosząca pierścień nieskończoności zyskuje ochronę przed złem i negatywnymi wpływami. Jeśli pominiemy wszelkie przesądy i tradycje, biżuteria ta będzie miłym prezentem dla jej właściciela. Jest to jeden z najlepszych i najbardziej pamiętnych prezentów dla dziewczyny, którą kochasz. Otrzymując go, doceni pragnienie kochanka, aby miłość do niej pozostała na zawsze.

Nieskończoność na wyciągnięcie ręki

Zobacz