Poradnik

Spell it out: jak logomania stała się wszechobecnym trendem

Karolina Bugaj
  • Logomania w biżuterii: skąd bierze się główny trend sezonu?
  • Litery w biżuterii: trend mody czy ponadczasowa klasyka?
  • Litery w biżuterii: jak nie dać się zmylić różnorodności
  • Porady stylistki: jak nosić ozdoby z literami i logo

Główna biżuteria Biżuteria z logo lub biżuteria typu statement jest zdecydowanym trendem tego roku. Biżuteria listów. Na początku takie pozycje Początkowo noszone przez hollywoodzkie aktorki i blogerki modowe, dziś akcesoria w kształcie liter zalały ulice. Sprawdź, jaki jest trend! Pamiętaj, że biżuteria może wiele powiedzieć o jego użytkowniku. A skoro tak, to pozwólcie sobie powiedzieć, że podążacie za modą!

Logomania w biżuterii: skąd wziął się najważniejszy trend sezonu

Logomania - Zjawisko to nie jest nowe. W latach 80. i 90. monogramy i logotypy marek były u szczytu popularności. Każdy modne House walczył o uznanie wśród szerokiego grona klientów. Gorgon Versace, monogramy D&G i SK, złote litery Gucci - wszystko to na ubraniach, butach i paskach. Społeczeństwo chętnie zaakceptowało ten trend, bo to były lata 90-te. Powstał trend deklarowania swojego samopoczucia innym. Odzież z logo doskonale poradziła sobie z tym zadaniem.

Logomania popadła w zapomnienie wraz z latami 90-tymi. Społeczeństwo zaczęło cenić prostotę i minimalizm, dlatego ubrania z monogramami z trendu modowego stały się tabu. Ci, którzy nosili ubrania z monogramami, byli określani przez stylistów jako szczyt złego smaku, a ci, którzy je nosili, jako "przestępcy przeciwko modzie". Nie bez znaczenia był również fakt, że u szczytu popularności modeli z logo pojawiła się ogromna liczba podróbek. Ubrania z monogramami domów mody nie były już uważane za symbol dobrobytu, wręcz przeciwnie, spadły do niższej rangi - rangi trendów "rustykalnych".

Wydawało się, że historia logomanii Wydawało się, że na tym historia logomanii się zakończy, ale dwa lata temu projektanci udzielili jej amnestii. Albo swoją rolę odegrała ogólna nostalgia za latami 90-tymi, albo wszyscy byli zmęczeni powściągliwością i minimalizmem, ale wybiegi zalała fala monogramów i markowych napisów. Na pomysł powrotu do kiczowatego logo zdecydowały się wszystkie domy mody, nawet nobliwy Christian Dior i wyrafinowany Valentino, nie wspominając o ekscentrycznej marce Moschino.

Na początku loga znajdowały się tylko na ubraniach, butach i torbach. Ale w tym sezonie nie wystarczy mieć koszulkę czy kopertówkę Gucci, Dior, Louis Vuitton czy Fendi. Nazwa marki musi teraz błyszczeć na ramionach, uszach i szyi: trend ten rozciąga się na akcesoria. Domy mody w tym sezonie oferują również jakość wysokiej jakości bijouterie z logo, a także biżuterię. I tendencja do logomanii jest połączony z innym trendem, który jest masowy. Im większe litery lub nazwa marki, tym lepiej. Prawdziwą pikanterią sezonu jest cała nazwa marki wypisana wielkimi literami.

Logomania w biżuterii - Ultra modne zjawisko, które zdecydowanie warto poznać. Obecny trend różni się od trendów mody z lat 90. Podczas gdy w tamtych czasach rzeczy z logo były noszone, aby pokazać wszystkim swój status, przeskalowanie tego trendu ma bardziej ironiczny charakter. Dziś markowe przedmioty nikogo już nie dziwią. Markowa biżuteria to po prostu deklaracja miłości do konkretnej marki, wyszukany flirt z modą, manifest przeciwko minimalizmowi.

Litery w biżuterii: trend mody czy ponadczasowa klasyka?

Wiele modnych kobiet nadal patrzy tylko na biżuterię z monogramami i logo, ale jest w pełni świadoma, że podąża za innym trendem - accessorizingiem z literami. Tendencje są podobne, ale istnieją różnice ideologiczne. Na przykład, Wisiorki z literamiNa przykład, zawieszki z literami, nawet jeśli są masywne, są o wiele mniej zobowiązujące niż biżuteria w formie dwóch odwróconych liter "F": litera jest osobistą wiadomością, podczas gdy monogram jest wyraźnym odniesieniem do włoskiego domu mody Fendi.

Biżuteria z "alfabetem" wisiorki - Tendencja ta nie jest nowa. Ma ona korzenie w odległej przeszłości. Na przykład w starożytnej Rosji nowonarodzone dziecko otrzymywało w prezencie wisiorek z wygrawerowaną pierwszą literą jego imienia. Wierzono, że taka ozdoba przywołuje energię imienia, a więc będzie doskonałym talizmanem.

Wiadomo, że założyciel Uniwersytetu Oksfordzkiego miał biżuterię w kształcie litery "M". Po śmierci biskupa, zgodnie z wolą właściciela, masywne akcesorium przeszło na własność instytucji oświatowej. Nawiasem mówiąc, litera "M" nie ma nic wspólnego z nazwiskiem biskupa. Wisiorek przedstawia Matkę Boską - stąd litera "M".

Zawieszki z imionami były niezwykle popularne wśród francuskiej i brytyjskiej arystokracji w XVI wieku. Szlachta nosiła cenne wisiorki z ich inicjałami lub literami, aby wskazać swoją panią serca. Najsłynniejszym przykładem takiej biżuterii jest naszyjnik z pereł noszony przez drugą żonę Henryka VIII (króla Anglii). "Punktem kulminacyjnym" ulubionego dodatku Anny Boleyn był wisiorek z łacińską literą "B", od którego odchodziły trzy perły w kształcie kropli. Do wisiorka dołączony był sznur pereł.

W dzisiejszych czasach wisiorki w kształcie liter miały już swoją chwilę sławy. Jakieś 20 lat temu ozdobne złote wisiorki przedstawiające pierwszą literę imienia były u szczytu popularności. Wielu ludzi uważało go za potężny talizman i nosiło go nawet obok krzyża. Potem zawieszki z literami odeszły w zapomnienie: styliści uznali je za relikt przeszłości. Ale moda jest cykliczna i litery powróciły.

Zawieszki z literami stała się modna dzięki lekkiemu dotykowi dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody Celine. Phoebe Philo, zanim ustąpiła z urzędu, postanowiła wskrzesić modę na wisiorki i zawieszki z inicjałami i literami. Fashionistki przyklasnęły temu pomysłowi, bo w dzisiejszym świecie bardzo ceni się personalizację, a ozdoba w postaci literki to dodatek z osobistym kodem. Celebrytki zaczęły pokazywać się publicznie nosząc biżuterię alfabetu Celine, a zwykłe dziewczyny poszły w ich ślady. Naturalnie, jubilerzy odpowiedzieli na zapotrzebowanie i rozpoczął się nowy "alfabetyczny" boom.

Biżuteria liternicza: jak nie dać się zmylić różnorodności

W sklepach jubilerskich można znaleźć bardzo duży wybór biżuterii z alfabetem. Dostępne z różnych materiałów, w minimalistycznym stylu lub zdobione klejnotami. Twoim głównym zadaniem jest zdecydować, który kawałek chcesz dostać.

  • Wisiorki. Chyba najbardziej popularna biżuteria w stylu alfabetycznym. W modzie minimalistyczne litery, przypominające dodatki Celine. Styliści nie zabraniają jednak nosić modeli z kamieniami. Pięknie wyglądają wisiorki z literami inkrustowanymi diamentami. Ale można też znaleźć wersję budżetową: cyrkonia sześcienna. Masywne wisiorki są mile widziane: litera musi stać się centrum obrazu, nie może zgubić się na ogólnym tle.
  • Kolczyki. Literowe goździki, alfabetyczny mono-kolczyk, litery na długich kolczykach - jest wiele opcji, aby się wyróżnić. Modele masywne są trendy. Zwróć na nie baczniejszą uwagę: dzięki nim obraz będzie jaśniejszy.
  • Bransoletki. Klasyką gatunku jest bransoletka jubilerska z zawieszką w kształcie jednej litery. Ale można wybrać opcje i bardziej interesujące. Przykładowo, oryginalnie wyglądają bransoletki z wieloma zawieszkami - literami, które razem tworzą konkretne słowo. Modne kobiety często na takich bransoletkach umieszczają swoje imiona, a także słowa-symbole - "Happy", "Love" itp. Idea "kolekcjonowania" nie jest nowa: te bransoletki przypominają Pandorę. Główną zasadą jest przestrzeganie ogólnego stylu wisiorków. Wtedy dodatek będzie wyglądał pięknie.
  • Pierścienie. Rzadziej spotykane w sklepach jubilerskich, ale bardzo ciekawe. Wybieraj modele, na których litera jest dobrze widoczna. Lepiej, jeśli produkt jest wykonany w stylu minimalistycznym, wtedy litera będzie na pierwszym planie.
  • Broszki. Broszka, a także w formie listu, to podwójne uderzenie w trendy. Broszki są obecnie u szczytu popularności. Styliści radzą, by wybierać modele zauważalne, a jeśli jest to broszka-listonoszka - to tym bardziej! Dekoracja stanie się modnym akcentem w obrazie, sprawi, że wygląd będzie ultranowoczesny.

Możesz i powinieneś eksperymentować ze znaczeniem liter. Niekoniecznie do noszenia własnych inicjałów, można na przykład wybrać pierwszą literę imienia współmałżonka lub zebrać na jednej bransoletce zawieszki "rodzinne" - pierwsze litery imienia męża, dzieci i Twój list. Niektórzy wybierają nawet literę, od której zaczyna się imię zwierzęcia. Czasami nazwa wisiorka jest składana w całości z wisiorków. Możesz zawrzeć w swojej biżuterii wyraźne tylko dla Ciebie znaczenie, wybierając pierwszą literę ważnego dla Ciebie słowa, na przykład L=Miłość. Jak widać, opcji jest nie tylko dużo, ale wystarczająco dużo. Najważniejsze jest to, aby znaleźć stylową biżuterię z odpowiednią literą. Rozwiązanie tego problemu pomoże megamarketowi internetowemu Gold.ua.Istnieje ogromna ilość pięknych alfabetycznych akcesoriów. Wirtualny sklep ucieszy również tych, którzy chcą przyłączyć się do logomanii.

Wskazówka stylisty: jak nosić alfabety i logotypy

Współczesna moda nie ma tolerancji dla konwencji. Nosić oznaczona logo I noś ją jak chcesz. Jeśli zależy Ci na monokolorystycznym wyglądzie, postaw na solidny alfabetyczny dodatek i niech będzie on najważniejszym elementem stylizacji. Alfabety i zawieszki z imionami mogą być noszone na łańcuszku lub bransoletce z metali szlachetnych, albo na skórzanej smyczy - wszystko zależy od stylizacji. Dodatki w stylu alfabetycznym i z logo pasują zarówno do strojów wieczorowych, jak i casualowych. Styliści proszą, aby nie zapominać o jednej zasadzie: diamenty najlepiej zostawić na wieczór; biżuteria z cyrkoniami i innymi "demokratycznymi" kamieniami lub bez wkładek nadaje się do codziennych stylizacji.

Aby wyglądać stylowo i modnie, szukaj ciekawych rozwiązań. Na przykład, połącz złoto и srebro. Dzisiejsza etykieta jubilerska pozwala na takie kombinacje. Jest ultra-trendy, a ludzie wokół ciebie będą wiedzieć, że jesteś na czasie. Jeśli wahasz się, czy łączyć metale, zdecyduj się na akcesoria wykonane z tego samego materiału, ale w innym kolorze. Jubilerzy tworzą oryginalne zestawy alfabetyczne łącząc białe złoto z żółtym lub czerwonym.

Pamiętaj, że modne jest warstwowe ubieranie się. Wybierz więc parę bransoletek z logo lub kilka łańcuszków o różnej długości z ozdobnymi literami. Takie rozwiązania doskonale wpisują się w koncepcję stylu boho, ale możesz też zagrać na zasadzie kontrastu, uzupełniając elegancki strój warstwowymi dodatkami.

Nie bój się eksperymentować z biżuterią - oto najlepsze wskazówki od stylistów na ten sezon. Jeśli nie jesteś w stanie się do nich przekonać, postaw na stylizacje gwiazd, które są zawsze na czasie.

Zobacz