Poradnik

Top 7 Diamentowych Kształtów i tego, co o tobie mówią

Karolina Bugaj

Co mówi o Tobie Twój wybór w kształcie diamentu lub pierścionka zaręczynowego? Często pierwszym krokiem w wyborze pierścienia zaręczynowego jest określenie kształtu lub różnych szlifów diamentowych (okrągły, księżniczka, markiza, itp.) diamentu, który lubisz najbardziej. Poniżej znajduje się obszerna lista najpopularniejszych kształtów diamentów i ich właściwości.

Kształt (różne wycinanki diamentowe) opisuje formę diamentu, przede wszystkim z góry; i choć najpopularniejszy jest okrągły lub brylantowy diament, to istnieje wiele innych różnych wycinanek diamentowych, które należy rozważyć. Kształty owalne, okrągłe, księżniczkowe, promieniste, poduszkowe lub markizowe dobrze nadają się do tego, aby być podstawowym kamieniem w pierścieniu z wielu kamieni. Czy wiesz, że kształt diamentu wolisz w pierścieniu zaangażowania może ujawnić coś o swojej osobowości, stylu lub życia miłości?


DIAMOND SHAPE: TRASA:

Okrągłe diamenty są najpopularniejszym z wybranych kształtów, jego klasyczny i prosty design jest wykonany dla maksymalnego blasku! Ten kamienny kształt jest dla kobiety, która kocha elegancję, prostotę i tradycję w jednym.

Round pierścienie zaręczynowe są klasyczny wygląd, a czy szukasz klasycznego pasjansa pierścień zaręczynowy lub stylu pavé halo, nasze okrągłe diamentowe pierścienie zaręczynowe cięte są ręcznie wykonane zgodnie z najwyższymi standardami.

Wyróżniają się one 58 fasetami i 360-stopniową symetryczną formą, a w razie wątpliwości okrągły pierścionek jest zawsze eleganckim wyborem. Geometrycznie, diament "Brilliant Round" idealnie nadaje się do maksymalizacji zwrotu światła. Z mniej technicznego punktu widzenia, okrągły kształt okrągłego diamentu mówi się, że oznacza miłość bez końca. Przy wyborze okrągłego diamentu, sugerujemy kolor H (J dla żółtego złota taśm) i przejrzystości VS2.

Niektóre gwiazdy, które otrzymały okrągły diament zaangażowania pierścienie są Madonna, Barbara Streisand, i Miranda Kerr.

FUN FACT! Runda jest #1 najbardziej pożądanym kształtem kamienia środkowego, stanowiącym około 75% wszystkich sprzedanych diamentów!


DIAMOND SHAPE: PRINCESS:

Diamenty cięte przez księżniczkę są dostępne dla tych, którzy chcą mieć kwadratowy kamień o podobnej błyskotliwości lub blask okrągłego diamentu. Ten kształt kamienia jest dla kobiety, która jest przyciągana do podniecenia i prawdziwie romantyczny wsercu, ponieważ kształt kamienia księżniczki jest znany do manifestowania piękna, stylu i krawędzi. Naprawdę "beznadziejny romantyczny" wszystkich kształtach, niektóre odnoszą się do tego kształtu jako kwadratowy diament.

Najbardziej popularny kształt fantazyjny, księżniczka wyciąć diamenty są przeznaczone do maksymalizacji iskry przy jednoczesnym zachowaniu szyku kształt kwadratowy.

Wynaleziony na początku lat 60-tych przez Arpada Nagy'ego, "krój księżniczki" został pierwotnie nazwany "krój profilowy". Pierścienie zaręczynowe z diamentem o szlifie księżniczkowym charakteryzują się takim samym blaskiem jak okrągłe diamenty, ale mają elegancki, kwadratowy kształt.

Niektóre sławy, które otrzymały diamentowe pierścionki zaręczynowe z wyciętymi przez księżniczkę pierścieniami, to Kate Bosworth i Jessica Biel.

FUN FACT! Pierścionki diamentowe w kształcie księżniczki są drugim najbardziej pożądanym diamentowym stylem.


DIAMOND SHAPE: OVAL

Owalne diamenty, o wydłużonym kształcie, ujmują swoim urzekającym i eleganckim kształtem. Ten kamienny kształt jest dla kobiety, która ma talent do wszystkiego, co kreatywne i indywidualne.

Owalne diamenty mogą oferować blask okrągłych kamieni w olśniewającej sylwetce. Są one najbardziej idealnym wyborem dla tych, którzy szukają diamentu o niepowtarzalnym kształcie, to inny szlif diamentowy, który podkreśla długie i smukłe palce.

Owalne brylanty są doskonałym wyborem dla tych, którzy kochają wyprzedzać trendy, ale także kochają klasyczną, a jednocześnie elegancką estetykę.

Niektóre gwiazdy, które otrzymały owalne diamentowe pierścionki zaręczynowe to Blake Lively, Hailey Beiber & Kate Middleton.

FUN FACT! Owalny kształt diamentu wprowadzony na przełomie lat 50. i 60. przez jego twórcę, Lazare'a Kaplana.


DIAMOND SHAPE: CUSHION

Kamień w kształcie poduszki będzie miał kwadratowo-prostokątne nacięcie z zaokrąglonymi narożnikami i dużymi fasetami, aby zwiększyć jego blask. Ten kształt kamienia jest dla kobiety, która wie, że przeszłość dyktuje jej przyszłość i nie boi się go objąć obiema rękami!

Ten antyczny krój ma klasyczny, romantyczny urok i jest znany również jako diament "wycięty na poduszkę". Tożsame z królewskością, wycięte z poduszki diamenty są pożądane ze względu na ich charakterystyczny, miękki kształt i błyszczące fasety.

Zaokrąglone narożniki i ogniste fasety cięcia poduszki tworzą olśniewający efekt kalejdoskopowy, który łapie światło i podkreśla piękno kamienia. Jest to zazwyczaj jeden z najważniejszych czynników, o które kobiety najbardziej dbają patrząc na różne kształty diamentów i to, co każda z nich ma do zaoferowania!

Niektóre gwiazdy, które otrzymały wycięte z poduszki diamentowe pierścionki zaręczynowe, to Megan Markle, Kim Kardashian & Sofia Vergara.

FUN FACT! Tak jak widzisz diamentowy pierścionek markizowy i myślisz, że w latach 80-tych, diamenty wycinane z poduszki są uważane za "ten " kształt tej ery!


DIAMOND SHAPE: EMERALD

Diamenty o szmaragdowym kształcie mają długie fasety i warstwowe narożniki, które przypominają schody i, podobnie jak ich użytkownik, są mocne i odważne. Ten kamienny kształt jest dla kobiety, która lubi błyskotliwą i burzliwą modę.

Szmaragdowy kształt podkreśla przejrzystość lepiej niż którykolwiek z pozostałych kształtów. Jest podobny do kwadratowego diamentu (princess-cut), ale wydłużony i ma inny fasetowanie. Ten popularny styl jest najbardziej znany z piękna i precyzji, ponieważ długie linie kamienia podkreślają jego wyrafinowanie.

Ze względu na duże kroki, inkluzje i koloryt ciała są znacznie bardziej widoczne gołym okiem w tym kształcie. Nasi eksperci od diamentów zalecają klasę czystości SI1 lub lepszą. Pamiętaj, że kupując szmaragdowy diament, musisz wybrać kamień najwyższej jakości w ramach swojego budżetu.

Niektóre gwiazdy, które otrzymały szmaragdowo wycięte diamentowe pierścionki zaręczynowe to Beyonce, Eva Longoria & Amal Clooney.

FUN FACT! Magazyn Vogue powiedział kiedyś o szmaragdowo ciętych diamentach: "Ten krój najlepiej nadaje się dla kobiet, które mają wymagający gust - tych, które przekrzywiają się klasycznie z krawędzią."


DIAMOND SHAPE: MARQUISE

Jesteś wiecznym romantykiem szukającym pierścionka zaręczynowego z arystokratycznym powietrzem? Spójrz na diament markizowy! Wymawiane "mahr-keez", ten kamienny kształt jest dla kobiety, która ma większą niż życie osobowość i miłość do wszystkich rzeczy glamour.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem markizowym z pewnością odznacza się niezwykłym charakterem i dużą ilością blasku.

Podłużny kamień daje złudzenie większego rozmiaru i wielu docenia fakt, że markiza z diamentami sprawia, że palce wydają się dłuższe i bardziej smukłe. Punkty na każdym z końców markizowego diamentu są wyraźnym wskaźnikiem wewnętrznej i zewnętrznej siły. Powszechnie określa się go również jako szlif w kształcie piłki nożnej, szlif w kształcie łodzi lub szlif w kształcie oka.

Niektóre gwiazdy, które otrzymały markizo wycięte diamentowe pierścionki zaręczynowe, to Ashlee Simpson, Portia de Rossi i Catherine Zeta-Jones.

FUN FACT! Diamentowe pierścionki zaręczynowe w kształcie markizy są najbardziej pochlebne dla małej dłoni, dzięki czemu wydają się dłuższe.


DIAMOND SHAPE: PEAR

Diamenty gruszkowe są bardzo stylową i odważną mieszanką okrągłego i markizoidalnego diamentu. Gruszkowy pierścionek zaręczynowy w kształcie diamentu jest dla kobiety, która zawsze szuka przygody.

Przypominają one elegancką łezkę z jednym zaostrzonym końcem i jednym zaokrąglonym końcem - łącząc w sobie tradycję i blask, diament w kształcie gruszki jest idealny dla panny młodej, która jest przyciągana do ekscytacji i niespodzianek.

Piękny, stożkowy kształt pierścionka z gruszki może sprawić, że ręce będą wyglądać szczuplejsze i bardziej wdzięczne, idealny na pierścionek zaręczynowy.

Niektóre gwiazdy, które zostały podane w kształcie gruszki diament zaangażowania pierścienie są Jessica Simpson, Victoria Beckham, i Sophie Turner.

FUN FACT! Spiczasty koniec pierścionka zaręczynowego w kształcie gruszki powinien być skierowany w stronę serca osoby noszącej pierścionek.

Diamenty występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, ale to od Ciebie zależy, czy znajdziesz fason, który najbardziej Ci odpowiada!

Pamiętaj! Ważne jest, aby przed rozpoczęciem zakupów dobrać rozmiar palca pierścionka. Chociaż nie jest niemożliwe, aby rozszerzyć lub zmniejszyć opaskę, zbyt duża zmiana rozmiaru może uszkodzić lub zmienić Twój pierścionek.

Zobacz