Poradnik

Zapięcie za milion: wybierz kolczyki z wysokiej jakości zamkiem

Karolina Bugaj

Jeśli spróbujemy stworzyć ranking biżuteria, różne rodzaje kolczyków w tej top liście prawdopodobnie znalazłby się na pierwszym lub drugim miejscu. Nic dziwnego: zdarza się, że przekłuwamy uszy niemowlętom, które nie ukończyły jeszcze roku. I tak wybór zarówno kobiet, jak i mężczyzn biżuteria dla "dorosły" uszy to coś, czego można pozazdrościć. Nie jest przesadą stwierdzenie, że można tu znaleźć wszystkie kolczyki, jakie tylko można sobie wymarzyć. I jeszcze jedno. I jeszcze jedno.

I tu, piękne kobiety, olśnione urodą ulubionego dodatku, często "wyskakują" z jednym bardzo podstępnym efektem. Zgoda, z reguły myślimy tylko o jednym: jak to będzie wyglądać? Czy nowe akcesorium będzie mnie zdobić? Nie ma słów: to jest naprawdę najważniejsze pytanie. Ale nie jest to jedyny taki przypadek. Druga, jakby wypływająca z pierwszej, musi być koniecznie następująca: czym jest zapięcie na kolczykuktóre mi się podobają? Czy byłoby to wygodna и i bezpieczny? Nie ma tu szczególnych trudności. Musisz tylko znaleźć równowagę. Czy zapięcie jest zbyt ciasne? Niewygodne. Za luźno? Niebezpieczne. Prawda, jak to często bywa, leży gdzieś pośrodku.

Dlatego musisz poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się jakie są dostępne zapięcia do kolczyków.. To jedyny sposób, aby wybrać nie tylko piękny, ale i niezawodny model. Zajmijmy się tym.

Top 7 najbardziej niezawodnych zapięć do kolczyków

Główna rodzaje zapięć do kolczyków są prawdopodobnie znane, nawet jeśli nie znasz ich nazwisk. Wiele z nich jest, jak to się mówi, z naszego dzieciństwa. Inni stali się popularny tylko teraz.

Skala wiarygodności", o której będziemy mówić, jest oczywiście subiektywna. Ale jest ona oparta na opiniach tysięcy dziewczyn, które nigdy nie rozstają się ze swoimi kolczykami. Tak więc, można mu zaufać.

Nie znajdziesz w tym zestawieniu kolczyków z pętelką, klipsów i tym podobnych. Oto tylko najlepsze zapięcia, które dadzą Ci spokój o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo Twoich kolczyków.

English zamek.

Współczynnik bezpieczeństwa. 5 na 5.

 

Opis. Bardzo popularne zapięcie. Kolczyki te były wkładane do świeżo przekłutych uszu, ponieważ takie zamknięcie gwarantowało pewne dopasowanie, a jednocześnie biżuteria pozostawała bardzo wygodna dla większości dziewcząt i kobiet. Zamek taki składa się z dwóch części:

 • hak;
 • Wisiorek to element, który przechodzi pod płatem, następnie zagina się do góry i trzyma się haczyka.

Lekki nacisk palców po obu stronach wystarczy, aby zabezpieczyć kołek. Następnie usłyszysz delikatny dźwięk kliknięcia, który gwarantuje, że procedura została przeprowadzona prawidłowo.

Buttonhole część Kolczyki wyglądają jak przedłużenie elementu dekoracyjnego, a tym samym są synonimem elegancji i piękna. Kolczyki są zazwyczaj inkrustowane kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi, a czasem także zawieszkami.

Rekomendacje. Należy pamiętać, że w tym produkcie nie ma możliwości regulacji odległości od płata do zapięcia (zarówno na długość, jak i szerokość). Dla większości ludzi nie stanowi to problemu. Jeśli jednak masz dość gruby lub cienki płatek, albo wysoko osadzony piercing, noszenie kolczyków z angielskim zamkiem może powodować dyskomfort.

Francuski zamek

Niezawodność. 4 z 5.

 

Opis. To zapięcie wygląda bardzo wyrafinowanie. Są to w zasadzie dwie pętle, z których jedna (mniejsza) jest wsuwana w drugą, tę w kształcie łuku. Bardzo bezpieczny zapięcie kolczyka. Jest również bardzo lekki i nie powoduje otarć, ucisków ani innego rodzaju dyskomfortu podczas noszenia. A nawet gdyby wąska pętelka miała się rozpiąć, kolczyk nadal będzie niezwykle trudny do oderwania od ucha, więc szansa na jego zgubienie jest minimalna.

Prawdą jest, że istnieje wiele kontrowersji dotyczących stuprocentowej niezawodności zamka francuskiego. Nie każdy uważa to za wystarczająco mocne i przytacza kilka przykładów na potwierdzenie swojej tezy:

 • jeśli zawias na zapięciu jest wystarczająco słaby, może łatwo zejść z dużego zawiasu;
 • jeśli masz długie włosy, mogą one zaplątać się w kilka pętli i kolczyk może się rozpiąć;
 • jeśli nosisz swetry lub golfy, ryzykujesz rozpięcie zapięcia.

Miłośnicy francuskiego zapięcia, z drugiej strony, sprzeciwiają się: nawet jeśli pętla się rozepnie, szansa na jej zgubienie jest minimalna. Kolczyk jest tak zaprojektowany, że prawie na pewno pozostanie w uchu.

Porady. Ze względu na dwie najważniejsze cechy - lekkość i niezawodność - zamek ten jest również polecany nie tylko dla kobiet, ale również dla dzieci. Ale uważaj! Spanie lub ćwiczenia w takiej biżuterii mogą być problematyczne: każdy przypadkowy nacisk na francuski zawias może łatwo zdeformować kolczyk i przynieść Ci nieprzyjemne doznania.

Włoski zamek .

Niezawodność. 5 na 5.

 

Opis. Kolejny mistrz pod względem niezawodności. Zamek ten jest nie tylko solidny na uchu, ale również bardzo wygodny. Faktem jest, że tutaj rozwiązana jest główna wada zamka angielskiego. W przypadku zamka włoskiego można łatwo regulować odległość od niego do płata i w ten sposób znaleźć indywidualną odległość, odpowiednią tylko dla siebie. Ponadto włoskie kolczyki posiadają dodatkowy sztyft, który łatwo i pewnie mocuje się na płatku. Nie ma jednak elementów wymiennych, które mogłyby się "odczepić" i zgubić w takiej biżuterii.

Rekomendacje. Jeśli podoba Ci się wygląd kolczyków z włoskim zamkiem, zapraszam do zakupu. Wyglądają atrakcyjnie, łatwo się je zakłada i zdejmuje, ale jednocześnie niezawodność tak nowoczesnego zamka jest nie do przecenienia. Jubilerzy mówią tylko jedno: jak wiele innych kolczyków, lepiej zdejmować je na noc.

Kolczyki -.kolczyki z goździkami .

Niezawodność. 5 na 5 (wkręcane), 4 na 5 (ćwiekowane).

 

Opis. Kto nie wie, jak wygląda pusset! Prawdopodobnie nie ma takich ludzi, ani wśród mężczyzn, ani wśród kobiet. Dla przypomnienia, takie kolczyki składają się z trzech części:

 1. część dekoracyjna ("kapelusz" goździka);
 2. kołek (sam gwóźdź);
 3. klip.

Trzpień jest wkładany przez otwór w płacie i zabezpieczany zaciskiem.

Istnieją dwa różne typy łączników.

 1. Paznokcie szpilkowe. Biżuteria z wgłębieniem, które zabezpiecza zapięcie.
 2. Gwoździe przykręcane. Biżuteria z gwintem, na który nakręca się ten zacisk.

Szpilka i śruba są bardzo wygodne w noszeniu, są absolutnie uniwersalne i mogą służyć jako podstawa do różnych obrazów, doskonale pasują do każdego stroju. Poza tym można regulować stopień zaprasowania kolczyka, co może być istotne dla osób o "niestandardowych" płatkach.

Kołki uważane są za nieco mniej bezpieczne: z czasem i regularnym użytkowaniem klipsy nie będą dobrze przylegać do paznokcia, a kolczyk może się odczepić. Z zapięciem typu twist lock wiąże się inny problem: aby wkręcić klips na gwint, kolczyk musi być jak najbardziej płaski. Jednak przy prawidłowo dokręconym klipsie nie ma absolutnie żadnych szans na jego odłączenie.

Rekomendacje. Wśród nabywców megamarketu jubilerskiego online Gold.ua. Poussety są niesamowicie, szalenie popularne. I jest to całkiem logiczne. Goździki mogą wyglądać różnie (od prostych i bezpretensjonalnych po luksusowe, inkrustowane kamieniami), są odpowiednie do różnych sytuacji (od codziennego noszenia po luksusową uroczystą kolację). Ale wszystkie różne poussets mają jedną wspólną cechę: są absolutnie niezawodne i najbardziej wygodne. Niezależnie od tego, co wybierzesz. Jubilerzy radzą, aby zdejmować te ozdoby tylko na noc, aby ostre paznokcie nie porysowały delikatnej skóry uszu. Ale to najmniejsze z niedogodności, jakich doświadczysz, jeśli zdecydujesz się na te oryginalne akcesoria.

Kolczyki Kongo .

Niezawodność. 5 na 5.

 

Opis. Kolejne kolczyki liderów w zakresie wygody, niezawodności i atrakcyjności. Raczej trudno sobie wyobrazić, aby zapięcie obrączek mogło się rozpiąć. Sam kolczyk składa się niejako z dwóch części. Posiada on łącznik, a w środku znajduje się cienka szpilka, która wsuwa się ciasno w otwór po drugiej stronie pierścienia i w ten sposób łączy obie części elementu. Jest niepozorny podczas noszenia, ale z powodzeniem spełnia swoją podstawową funkcję ochronną.

Wskazówki. Kolczyki (lub pierścionki) Kongo od dawna uważane są za zasłużoną klasykę. Szczególnie przyjemnie jest je nosić w gorące lato. Konstrukcja takiej biżuterii jest pusta w środku. Tak więc niezależnie od tego, jaką średnicę wybierzesz, kongi będą bardzo lekkie i przyjemne w noszeniu. Oczywiście spanie w takiej biżuterii (zwłaszcza pierścionkach o dużej średnicy) będzie niekomfortowe. I dlatego jest mało prawdopodobne, że będziesz potrzebował rekomendacji od jubilera: sam wiesz, że powinieneś zdjąć kongi na noc.

Zamek kołkowy

Dla bezpieczeństwa. 5 na 5.

 

Opis. Ten rodzaj zatrzasku może być również stosowany w kolczykach kongo, ale zazwyczaj jest on zakładany w modelach o większych gabarytach i raczej szerokich. Wygląda to jak hybryda angielskiego zamka i tradycyjnego zapięcia kolczyka kongo. Od zamka angielskiego pin odróżnia specjalna zapadka, w którą wkłada się pin i która go zabezpiecza. Pozostała część wzoru powtarza zapięcie typu congo. Pin można nazwać super bezpiecznym i łatwym w użyciu zamkiem. A noszenie kolczyków zapinanych na sztyft będzie odpowiednie w każdej sytuacji, w każdym ubraniu, na każdej imprezie.

Rekomendacje. Noszenie kolczyków typu pin lock to czysta przyjemność. Nie zostaną one cofnięte, nie wypadną, nie zostaną utracone. Łatwo się je zakłada, a niezawodność zapięcia jest tak bezbłędna, że często zakłada się je na dużą, obszerną biżuterię. Jedynym niebezpieczeństwem może być używanie takich kolczyków przez dziewczyny z dużymi płatami. Podobnie jak w przypadku zamka angielskiego, odległość kolczyka od płatka nie jest regulowana, jest standardowa. Istnieje więc mała szansa, że kolczyki te nie będą dla Ciebie wygodne.

Ściągacz do kolczyków .

Niezawodność. 4 z 5.

 

Opis. Kolczyki-szpilki (zwane również sztyftami lub łańcuszkami) to trend, który dopiero niedawno pojawił się na modowej mapie. Teraz lekkie i eleganckie łańcuszki noszone są przez młode dziewczyny. Łańcuszki te nie tylko wydłużają kształt twarzy i korygują cały wizerunek, ale również wyglądają wyjątkowo oryginalnie i uwodzicielsko dzięki swojej dynamice i mistyce. Zarówno same kolczyki, jak i ich zapięcie noszą tę samą nazwę: broszki lub sztyfty. Wygląda to bardziej jak łańcuszek i kolczyk połączone ze sobą. Wahacz jest najpierw wkręcany w płat, a następnie łańcuch. Jeden punkt jest usunięty z niezawodności zapięcia, ponieważ w długich włosach taka biżuteria może się łatwo zaplątać i rozerwać lub zranić osobę noszącą. Jest mało prawdopodobne, że taka biżuteria będzie odpowiednia również dla dzieci.

Rekomendacje. Trudno sobie wyobrazić, że broszka może zostać zgubiona: dzięki swojej długości pewnie tkwi w uchu. W ten sam sposób trudno sobie wyobrazić, że takie kolczyki mogą zdeformować lub zranić dziewczynę: w końcu nie mają one sztywno ustalonego kształtu i dostosowują się do ruchów osoby. Zdejmowanie i zakładanie ich jest bardzo wygodne, a lekkość biżuterii pozwala praktycznie nie czuć jej na uszach. Jeśli masz krótkie włosy i nie planujesz przebiec 42 km, możesz śmiało ozdobić się broszkami. Nie przegapisz żadnej okazji!

Jak wybrać kolczyki dla dziecka

 

Kupując dziecku pierwsze kolczyki (i drugie, i dwudzieste pierwsze), jesteśmy jeszcze bardziej przejęci niż przed własnym zakupem. I to jest zrozumiałe. Poziom bezpieczeństwa kolczyków dziecięcych musi być na nieosiągalnej wysokości. Aktywność i nieporadność, które towarzyszą naszym dzieciom na co dzień i co godzinę, wymagają szczególnie wygodnych kolczyków i mocnych zapięć. W zasadzie wszystkie powyższe modele akcesoriów do kolczyków są odpowiednie dla Twojego dziecka, ponieważ wybraliśmy najbardziej bezpieczne opcje.

Oczywiście, wybór bezpiecznego zamka nie jest jedynym czynnikiem przy zakupie kolczyków dla dzieci. Taka biżuteria powinna być lekka sama w sobie, nieskomplikowana w kształcie i wykonana ze szlachetnego materiału. Najczęściej matki zatrzymują się na takich zamkach.

 • Angielski. Jest to maksymalnie bezpieczne, a wybór kolczyków z tym zapięciem jest naprawdę nieograniczony. Wybierając angielskie kolczyki, zwróć uwagę na fakt, że dziecko nie czuje się niekomfortowo: niestety, niewłaściwy model kolczyków może uszkodzić skórę za uchem lub uszkodzić płatek. Postaraj się również wybrać model z bardzo prostym i lekkim kolczykiem, który nie powiększy dziurki w płatku dziecka. I pamiętaj: Minie trochę czasu od usunięcia kolczyków medycznych do zmiany na biżuterię typu English-lock. Poczekaj, aż otwór w uchu zostanie ostatecznie zagojony, aby uniknąć urazu.
 • Francuski. Pomimo wielu dyskusji na temat niezawodności tego zapięcia, stosowanie zapięcia francuskiego pozostaje niemal najbardziej popularne w biżuterii dziecięcej. Łatwość zakładania, komfort noszenia i bezpieczeństwo sprawiają, że wiele matek decyduje się na tę opcję zamka. Dodatkowe bonusy obejmują:
  • Smukłość i lekkość konstrukcji, która nie uszkodzi ucha dziecka;
  • łatwość skręcania, co jest niezwykle przydatne w leczeniu gojących się nakłuć.
 • Goździki. Częściej niż nie, bransoletki są pierwszymi kolczykami, które noszą dziewczyny. Lekkie i eleganckie, wzruszające goździki bardzo pewnie trzymają się w uchu, dlatego są bardzo lubiane przez matki. Praktyczność i uniwersalność modelu, a także możliwość regulacji docisku klipsa do płata, to niezaprzeczalne zalety poussetów. Ale takie przedmioty powinny być dokładnie sprawdzone przed zakupem: sam gwóźdź (pręt) nie powinien być w żadnym wypadku ostrzony. Ponadto musi być dokładnie dopracowany i idealnie dopasowany długością do Twojej córeczki. W przeciwnym razie ostry lub zbyt długi paznokieć łatwo uszkodzi delikatną skórę za uszami (takie kłopoty najczęściej zdarzają się podczas snu) i przyniesie maluchowi dyskomfort.
 • Kolczyki Kongo. Pierścienie o małej średnicy są również częstym gościem w uszach dzieci. O niezawodności takiego zamka pisaliśmy wyżej. Sztyft powinien trwale łączyć obie części kolczyka. Tylko wtedy kolczyk nie odklei się i nie rozerwie podczas aktywnej zabawy dzieci. Mamy uwielbiają kolczyki kongo również za to, że nie czepiają się ubrań i włosów (oczywiście przy założeniu małej średnicy). W takiej biżuterii nie ma żadnych wypukłości, a mechanizm zatrzasku jest prosty i jednocześnie bezpieczny. Co prawda, nie wszystkie mamy doceniają taką biżuterię. Niektórzy nie są zainteresowani uniwersalnym wzornictwem i sposobem, w jaki pierścień pasuje do ucha dziecka. W rzeczywistości, w zależności od kształtu uszu i średnicy pierścienia, w niektórych przypadkach kongi są prostopadłe do płatka ucha i nie wyglądają zbyt atrakcyjnie.

Jak nie przegapić zakupu

Teraz, kiedy już wiesz, które kolczyki kupić, a które odłożyć na bok, nadszedł czas, aby zaopatrzyć się w kilka podstawowych, niezbędnych wskazówek. Pomyśl o tym jak o liście kontrolnej i upewnij się, że sprawdziłeś każdy punkt przed pójściem na zakupy. Czego więc szukamy?

 1. Zawsze sprawdzaj, czy zapięcie jest bezpieczne. Nie krępuj się otwierać i zamykać go kilka razy. Zamek musi działać łatwo i bez wysiłku, ale jednocześnie nie może się zbyt łatwo rozpinać.
 2. Jeśli musisz usłyszeć kliknięcie (np. w angielskich kolczykach), słuchaj, aby było ono delikatne, ale jednocześnie wyraźne.
 3. Zwróć szczególną uwagę na srebrne kolczyki. Mają one tendencję do bycia bardziej miękkimi niż złoto. Co oznacza, że jeśli zamek w srebrze początkowo nie działa zbyt dobrze, to w miarę noszenia będzie się tylko pogarszał.
 4. Dokładnie sprawdź wnętrze kolczyka, uwzględniając absolutnie wszystkie elementy. Na biżuterii nie powinny być obecne żadne chropowatości, zadrapania czy "ostrości". Delikatną skórę płata można bardzo łatwo uszkodzić, wystarczy najmniejsza niedoskonałość.
 5. Spróbuj założyć kolczyki. Powinno to być dość łatwe, a długość i grubość kołka powinna być bardzo dokładnie dopasowana. To nie jest przypadek "lovey-dovey": kolczyki to nie skórzane buty, nie zużyją się. Dopasowanie musi być idealne.
 6. Jeśli masz przed sobą kolczyki z zamkiem angielskim, upewnij się, że sprawdziłeś mechanizm blokujący, który blokuje kolczyki. Nie zapomnij też zwrócić uwagi na to, jak ciasno sztyft pasuje do szekli kolczyka.
 7. Jeśli kupujesz kolczyki z zapięciem francuskim, zwróć uwagę na mniejsze oczko. Powinien być jak najmocniejszy, a pętla łuku powinna być idealnie dopasowana.

Mówi się, że kolczyki do twarzy są jak rama do obrazu. Bez nich, oczywiście, też możemy wyglądać atrakcyjnie. Ale tylko kolczyki mogą stanowić stylowy punkt w naszym wyglądzie. A może cały wykrzyknik.

Bezpieczne zapięcie jest niezbędnym elementem kolczyków, jeśli chcesz nosić je na co dzień i cieszyć się swoim ulubionym dodatkiem przez długi czas. Jubilerzy, którzy wkładają całą swoją wyobraźnię w dekoracyjną stronę biżuterii do uszu, nie zapominają o jakości zapięcia. Dlatego też większość zamków, które są częścią dzisiejszych kolczyków to niezawodne i wysokiej jakości elementy złączne. Ale znalezienie odpowiedniego dla siebie jest kwestią doświadczenia i praktyki. Więc ćwicz! I jak ty.

Czytaj więcej na: http://stacjarynek.pl

Zobacz