Poradnik

Zegarek kieszonkowy - ponadczasowy klasyk

Karolina Bugaj

Całe nasze życie podlega mniej lub bardziej ścisłemu harmonogramowi: być w pracy o 9:00, mieć gotowy raport do 12:45, zdążyć na pociąg o 15:38. Przyzwyczailiśmy się do poruszania się w tym cyklu, więc mały zegarek, który łatwo nosić przy sobie, można znaleźć na pierwszoklasistę lub kierownika firmy.

Pomimo ogromnej oferty zegarków na rękę i urządzeń mobilnych, które pozwalają na śledzenie czasu, zegarki kieszonkowe są nadal popularne.

Jeszcze w ubiegłym wieku żaden dżentelmen nie mógł się obejść bez takiego akcesorium, zegarki na łańcuszkach nosili robotnicy, którzy musieli trzymać się ścisłego harmonogramu. Popularność zegarków kieszonkowych była tak duża, że przy tworzeniu legendarnych dżinsów, specjalnie dla tych produktów wymyślono małą kieszonkę (marka Levi's do dziś nazywa ją watch pocket, co oznacza "kieszeń na zegarek").

Jest to nowoczesny dodatek, który może nadać Twojemu wyglądowi charakteru i pokazać, że nie jest to zwykła osoba.

Główne rodzaje produktów

Aby sprostać najbardziej wymagającym wymaganiom współczesnych mężczyzn, producenci-jubilerzy oferują zróżnicowany wybór zegarków kieszonkowych: od surowej klasyki po technicznie "napompowane" modele.

Zegarki kieszonkowe wyróżniają się:

- obecność lub brak osłony;

- wielkość;

- styl;

- sposób, w jaki są one przymocowane do ubrań.

Opcje dołączania

Jak sprawić, by nie zgubić zegarka każdego dnia i uniknąć jego upuszczenia? Aby zapewnić bezpieczeństwo zegarka kieszonkowego, dostępne są różne urządzenia, z których jeden koniec jest bezpiecznie przymocowany do obudowy akcesorium, a drugi wyposażony jest w klips. Element ten mocuje się do guzików, pętli odzieży.

Najczęściej spotykanym zapięciem jest łańcuszek, są też różne sznurki i specjalne drobiazgi.

Jak i z czym nosić zegarek kieszonkowy

Tak funkcjonalny detal może być pobity niemal w każdym stylu.

1. Błyskotliwy-biznes. W rozpoznawalnym klasycznym stylu, zegarek może być noszony w kieszeni kamizelki z łańcuszkiem przymocowanym do jej górnego guzika, tworząc piękny łuk. Najlepiej, jeśli łańcuszek nie kłóci się z zegarkiem - ten sam metal, podobne cechy konstrukcyjne.

2. Dorywczo. W kieszeniach dowolnych spodni, zarówno klasycznych jak i dżinsowych, można również nosić taki dodatek, z łańcuszkiem lub brelokiem przymocowanym do pętli na spodniach. Tutaj sprawdzą się różne eksperymenty z zapięciami (łańcuszek w innym kolorze niż obudowa zegarka, breloczki, sznurki), a także różne warianty designu samego zegarka - tarcze z zabawnymi rysunkami, niestandardowe rozwiązanie obudowy.

3. Steampunk. Zegarek kieszonkowy jest jednym z obowiązkowych atrybutów tego stylu.

Jak wybrać?

Będziesz kierował się swoim gustem w ubiorze, dodatkowymi elementami i użytecznością zegarka. Wzory na etui, obecność pokrowca i jego design, funkcje i rodzaj zapięcia - wybierz to, co Ci się podoba.

Należy uważnie przeczytać informacje na temat ruchu. Zaufaj zaufanym sklepom, przy zamówieniu sprawdź z kierownikiem, czy produkt posiada gwarancję producenta. W naszym sklepie posiadamy duży wybór zegarków kieszonkowych.

Koniecznie sprawdź informacje na temat rozmiaru wybranego akcesorium lub zadaj to pytanie konsultantowi. Ważne jest, aby zrozumieć, czy zegarek będzie czuć się komfortowo w dłoni i czy nie będzie zbyt duży dla kieszeni, w której planujesz go nosić.

Weź również pod uwagę tarczę zegarka: jeśli akcesorium jest raczej wdzięcznym dodatkiem do Twojego stylu i nie zależy Ci zbytnio na praktyczności, zdecyduj się na nietrywialny model. Jeśli wygoda jest ważna, rozważ wielkość cyfr i czy wolisz cyfry rzymskie czy arabskie.

Więcej na: http://bestiales.pl

Zobacz