Poradnik

Zegarki Romanson - elegancja punktualności

Karolina Bugaj

Marka Romanson została założona w Korei Południowej, ojczyźnie wszystkiego co nowoczesne i innowacyjne. Na początku twórcy dążyli do tego, aby stać się wiodącą marką tylko w Korei, ale z czasem zegarki tego producenta podbiły cały świat. W czym tkwi sekret tego zegarka i czym różni się on od produktów konkurencji?

Zegarki na rękę Romanson są produktem współpracy kilku marek. Wszyscy kiedyś myśleliśmy, że wysokiej jakości zegarki muszą być szwajcarskie lub japońskie. Reszta krajów może tylko dorównać liderom. Jak więc Koreańczykom udało się przełamać tę hegemonię?

Zegarki Romanson zostały stworzone dzięki współpracy z tak znanymi japońskimi producentami jak Seiko i Miyota. Dlatego jakość montażu i niezawodność ruchu, jak również innowacyjność zastosowanej technologii nie budzą wątpliwości. Strona koreańska była odpowiedzialna za wyszukany design.

Od samego początku zegarki były produkowane w Szwajcarii (nawet nazwa marki jest nawiązaniem do szwajcarskiego miasta Romankhson). Być może właśnie dlatego Koreańczykom udało się osiągnąć absolutną synergię pomiędzy wschodnią technologią a technicznym zaawansowaniem Europejczyków.

Historia marki: triumf krainy porannego spokoju

Damski zegarek Romanson jest często mylony z zegarkiem szwajcarskim. Faktem jest, że w przeciwieństwie do japońskich zegarków, których wygląd jest często bardzo techniczny i pozbawiony wyrafinowania, Romanson starannie trzyma się "europejskości" swoich chronometrów. Dlatego niezawodność japońskiego mechanizmu łączy się w nich z wyglądem pełnowartościowej biżuterii.

Męskie zegarki na rękę Romanson mają również swój własny, charakterystyczny styl. Warto podkreślić, że wszystkie zegarki Romanson są teraz montowane w Szwajcarii, dlatego są one pozycjonowane jako szwajcarskie zegarki, choć mają wystarczająco przyjemną politykę cenową, w przeciwieństwie do uznanych szwajcarskich marek.

Trudno znaleźć negatywne opinie o zegarkach Romanson. Niezawodne szwajcarskie mechanizmy Ronda, ETA lub ISA, na bazie których powstają wszystkie chronometry tej marki, gwarantują absolutną jakość i niezawodność. Certyfikat jakości ISO 9001, uzyskany w 1995 roku, pozwolił marce znaleźć się wśród liderów branży.

Dotyk lidera: jak odnieść sukces

Firma Romanson ma swój własny, niepowtarzalny przepis na sukces. Trudno jest wymienić inną firmę zegarkową poza Szwajcarią czy Japonią, która osiągnęła ten sam poziom w branży zegarmistrzowskiej. W czym więc tkwi sekret tej marki? Odpowiedź jest dość banalna, a jednocześnie odkrywcza:

  • Stosowanie wyłącznie materiałów wysokiej jakości i najnowszej technologii;
  • niezwykła różnorodność modeli zegarków, ciągłe uaktualnianie kolekcji;
  • nastawienie głównie na kobiecą publiczność.

Sukces marki wynika również z ciągłego dążenia do doskonałości. Na przykład, rok po powstaniu marki pracownikom firmy udało się wynaleźć innowacyjny sposób cięcia kamieni jubilerskich używanych do ozdabiania zegarków. W 1996 roku wprowadziła na rynek całkowicie kosmiczny, ultracienki zegarek ELEVE.

Był to również pierwszy zegarek, w którym zastosowano fazowane diamentowe szkiełko. Ciągłe dążenie do innowacji, do nowego sposobu realizacji designu i myśli technicznej jest kluczem do sukcesu firmy i jej stałego przywództwa.

Czasomierze tej marki od dawna uważane są za pełnoprawną biżuterię, dlatego też zegarmistrzowie poświęcili tej dziedzinie produkcji szczególną uwagę. Na przykład, opracowali oni innowacyjny sposób nakładania różowego złota. Doprowadziło to do uruchomienia wyjątkowej kolekcji zegarków z 18-karatowymi diamentami.

Historia tej marki po raz kolejny pokazuje, że kluczem do sukcesu jest jakość, a nie marketing. W końcu logo i barwy firmowe marki zostały opracowane zaledwie 10 lat po założeniu firmy Romanson. Ale nawet bez nich, zegarki tej marki zawsze były w wielkim popytu.

Najlepszą reklamą dla każdego zegarmistrza byłyby jego chronometry na rękach celebrytów. Jeszcze lepiej, jeśli nie są to przelotne gwiazdy, ale naprawdę poważani ludzie, którzy cieszą się zasłużonym szacunkiem wszystkich. Dla Romansona takim człowiekiem był Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon.

Wszechstronność konstrukcji

Większość zegarków tej firmy jest wykonana ze stopów tytanu i stali nierdzewnej, materiałów o długiej historii trwałości i niezawodności. Jego wysokiej klasy kolekcje są wykonane z ceramiki i wolframu. Używane są również kamienie szlachetne i różne rodzaje złota.

Szkła modeli mogą być wykonane z minerałów lub szafiru, w zależności od modelu. W każdym razie ich wiarygodność nie budzi wątpliwości. Ponadto, większość modeli posiada wodoodporną technologię.

Jednym z najbardziej popularnych modeli był zegarek damski "szachowy". Również kolekcje Classic, Classic Lady, jak również Active, Trendy i niepowtarzalna kolekcja Ceramic zdobyły miłość klientów.

Zegarki to nie tylko czas. Od dawna jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z wyświetlaczy naszych telefonów do pokazywania czasu. Obecnie jest to obowiązkowy dodatek do stylizacji dla tych, którzy cenią klasykę i rozumieją znaczenie wizerunku. A dla kobiet zawsze był pięknym elementem biżuterii i przyciągającym wzrok dodatkiem.

Zobacz