Poradnik

Spinki do mankietów-2021: nacisk na mankiet

Karolina Bugaj

Na próżno niektórzy przedstawiciele silniejszej płci ignorują spinki do mankietów. Może się wydawać, że to taka mała rzecz. Ale mogą one nie tylko uzupełnić wygląd, ale także podkreślić to, co osoba nosząca je uważa za naprawdę godne uwagi: status, pozycję finansową lub doskonałe wyczucie stylu.

Do czego służą spinki do mankietów?

Rozsądne pytanie, więc zastanówmy się. Można by porównać to akcesorium do dobrego zegarka na rękę. Nie używasz go tylko do odmierzania czasu, prawda? Zegarek to element statusu i wizytówka. Podobnie jest z odpowiednimi spinkami do mankietów. Funkcjonalnie, są one potrzebne do zapinania mankietów koszuli. Jednak często o wiele ważniejszy jest element estetyczny tej biżuterii.

Jak nosić spinki do mankietów?

Zwykła koszula męska z mankietami zapinanymi na guziki nie będzie odpowiednia do noszenia tego dodatku. Jeśli mężczyzna chce się ozdobić tymi stylowymi wyrobami z metalu, będzie musiał nieco dostosować swoją garderobę. Zamiast kupować kilka zwykłych, należy kupić koszule, w których zamiast guzika jest druga dziurka na mankiecie.

Różnorodność stylowych koszul z guzikami

Zwięzła, prawdziwie męska ozdoba, która służy jako akcent biznesowego dress code'u występuje w dwóch rodzajach.

  • Jednostronne spinki do mankietów. Akcesorium, które ma jedną stronę, która jest frontowa, tzn. dekoracyjna. A druga jest odwrotna. To znaczy taki, który zakłada ukrywanie się pod mankietem.
  • Dwustronne spinki do mankietów. Ornament koszulowy, który ma dwie symetrycznie rozmieszczone części dekoracyjne względem siebie. I jeśli w jednostronnych spinkach do mankietów spód jest zawsze ukryty, to w dwustronnych obie strony są widoczne.

Jakie spinki do mankietów są teraz w modzie?

Wybierz stylowe "spinki do mankietów" powinny być oparte na kilku kryteriach. Pierwszym z nich jest temat imprezy, na którą zamierzasz je założyć. Spotkania z partnerami, spotkania biznesowe i zagraniczne misje gospodarcze sugerują bardziej uniwersalne i powściągliwe geometryczne kształty. Wydarzenia związane z występami, przyjęciami i randkami nie narzucają żadnych specjalnych zasad: na te wydarzenia mężczyźni mogą swobodnie wybierać to, co im się naprawdę podoba, bez względu na kodeksy ubioru.

A żeby dowiedzieć się, jakie "zamki" są obecnie w modzie, wystarczy zajrzeć do katalogu naszego sklepu lub przyjrzeć się bliżej kolekcjom znanych projektantów.

VERSACE oferuje podstawowe spinki do mankietów wykonane z metalu w kolorze złota, ozdobione głową meduzy, słynnej bohaterki mitologii rzymskiej. Według legendy jej spojrzenie natychmiast zabijało tego, kto odważył się spojrzeć jej w oczy. Wykorzystaj go nie tylko jako biżuterię, ale także jako papierek lakmusowy Twojego nastroju - dla pracowników i współpracowników.

ALEXANDER MCQUEEN nie wycofuje się z ulubionego trendu tego sezonu. Spinki do mankietów w stylu punk-rock z czaszkami lub segmentami z drutu kolczastego pozwalają noszącemu natychmiast zorientować się, jaki rodzaj dress code preferuje.

GIVENCHY równoważy równowagę, projektując spinki do mankietów w kształcie zęba rekina lub rogu.

Zobacz